Kryeministri i Kosovës i ka shprehur ngushëllimet familjes dhe të afërmve të Arian Dacit i cili ndërroi jetë pasditen e sotme në Brezovicë pasi një ortek dëbore e zuri poshtë.

Mesazhi ngushëllues i Haradinajt:
“Ngushëllimet më të sinqerta mikut tim, Akademik Nexhat Dacit, familjes së ngushtë të Arianit, si dhe miqve e kolegëve të tij”. (Lexo.al)