Alban Ramosaj është emër shumë i dashur për publikun. Ai shquhet për vokalin e fuqishëm dhe këngët e veçanta që herë pas here i sjell për publikun.

Postimi i cili ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është kur publikon bisedat me artisten shqiptare me famë botërore, Bebe Rexhën.

Ata i thonë shumë fjalë të mira dhe pozitive njëri tjetrit, madje Albani thotë se ëndrra e tij është realizuar. “Ëndrra u bë realitet! E di atë, bebe recha #expectations”, shkruan ai.

Bebe është një nga artistet më të suksesshme në rrafshin ndërkombëtar “I’m a mess”, është videoklipi që publikoi vetëm para disa ditëve në të cilin sqaron disa momente të vështira në jetën e saj.