Modelja bukuroshe Almeda Abazi feston sot 27-vjetorin e lindjes dhe duke qenë se ajo është shtatzënë me siguri kjo ditëlindje merr një vlerë të dyfishtë për të. Teksa ka shpërndarë në Insta Story urimet që njerëzit e zemrës i kanë bërë, dedikimi për ditëlindje që na ra menjëherë në sy ishte ai i partnerit të saj Tolgahan Sayışman.

Aktori i famshëm turk ka postuar një foto të Almedës, ndërkohë një pjesë të urimit e ka bërë në gjuhën turke, ndërsa togfjalëshin e ëmbël “Të dua shumë”, e ka shkruar në gjuhën shqipe: “Gëzuar ditëlindjen më e bukura e botës. E kalofsh pjesën tjetër të jetës si bukuria e zemrës tënde. Të dua shumë!” Emocionuese këto fjalë, apo jo?