Anxhela Peristeri ka mbetur prej vitesh një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar dhe këngët e saj janë hite. Anxhela është aktive edhe në rrjete sociale ku poston shpesh foto nga përditshmëria, koncertet apo projektet e reja.

Ditën e sotme këngëtarja ka postuar një foto me Mateus Frrokun dhe ka bërë një deklaratë të papritur.

“A e di sa t’kam kerku e tjeter nuk du t’kem?”, shkruan Anxhela duke i habitur fansat. Mirëpo ajo dhe Matues nuk kanë asgjë më shumë sesa shoqëri e këto janë fjalët e këngës së tyre të re e cila do publikohet së shpejti.

Të njëjtën foto ka postuar edhe Mateusi në profilin e tij me përshkrimin: “Drita ime”.