Sipas astrologjisë, ka 3 shenja zodiakale që në këtë vit do të martohen, ose se do të marrin propozimin e martesës. Le të shohim së bashku, cilat janë shenjat e zodiakut, të cilat në këtë vit që sapo ka nisur do të marrin propozimin e shumëpritur të martesës. Shpresojmë që shenja jonë të bjerë në njërën prej këtyre.

Binjakët: Për ata që tashmë kanë një partner, është shumë më e lehtë të pranoni një propozim për martesë këtë vit. Yjet janë në anën tuaj dhe këtë vit do të merrni propozimin e martesës shumë të dëshiruar dhe të ëndërruar, nga një burrë për të cilin keni ëndërruar gjithë jetën.

Shigjetari: Është padyshim viti më i favorshëm për dashurinë, për ata që i përkasin kësaj shenje. Ata që kanë ende dyshime në dashuri, do të zhduken dhe ju do të gjeni një person që do t’ju shoqërojë në rrugën tuaj të jetës. Ju gjithashtu mund të diskutoni se si të organizoheni, por personi i veçantë që keni në krah do t’ju mahnisë me një propozim jashtë imagjinatës.

Akrepi: Nga pranvera, për ata që i përkasin kësaj shenje, gjithçka do të shënohet nga dashuria. Do të kuptoni që personi në krahun tuaj është ai i duhuri. Është gjithashtu e mundur që ju do të jeni në gjendje të martoheni deri në fund të vitit dhe do të jetë një propozim përralle. Astrologët këshillojnë të prisni që partneri juaj të bëjë propozimin, pa bërë pyetje të tepërta për të prishur surprizën.