Dy persona përkatësisht baba dhe bijë, kanë gjetur vdekjen në unazën e qytetit të Korçës. Viktimat janë Sokol Hoxhallari, 34 vjeç dhe vajza e tij 6 vjeçare. Dy automjete janë përplasur midis tyre duke u marrë jetën dy personave që ndodheshin kalimtarë në rrugë.

Policia lokale bën me dije se dy automjetet janë përplasur fort midis tyre. Paraprakisht dyshohet shpejtësia e lartë e një prej mjeteve ka qenë shkak i përplasjes.

Policia ka shoqëruar në komisariat dy drejtuesit e mjeteve, përkatësisht Petrit Kupen dhe Laurenc Pallashin. Grupi hetimor po punon në vendin e ngjarjes për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.