Bayern Munich është përforcuar gjatë kësaj vere me disa emra ‘big’ si, Pavard, Hernadez, Coutinho e Perisic.

Por siç raportohet nga mediat gjermane, kampionët e bundesligës po përgatiten të bëjnë dhe një lëvizje të fundit në këtë merkato, madje me një
Është dyshja e Juventus, Mario Mandzukic dhe Emre Can që kanë përfunduar në listën e dëshirave të Bayern.

Dyshja nuk do të kenë vend në planet e Maurizio Sarri, pas rikthimit të Higuain dhe ardhjes së Ramsey e Rabiot në skuadër.

Kështu, bavarezët po synojnë të shfrytëzojnë situatën e vështirë të tyre dhe të nënshkruajë para mbylljes merkatos.