Home Rusi 2018

Rusi 2018

VIDEO/ “It’s coming home”, Pogba tallet me Anglinë

Festa e Francës pas triumfit në Kupën e Botës, ka zgjatur deri në orët e para të mëngjesit si në sheshin e madh të...

LIVE/ Kroacia kthehet në Zagreb, ja pritja që i bëjnë tifozët në aeroport

Pas finales historike ndaj Francës të humbur me rezultatin 4-2, Kombëtarja e Kroacisë është kthyer në Zagreb. Natyrisht që nuk mund të mungonte pritja e...

Rekord absolut, vetëm 25 vjeç dhe ka fituar 16 tituj. Askush si ky lojtar

Katër Champions League, tre Botërorë për Klubet, tri Superkupa Europiane, dy La Liga, një Kupë Mbreti, dy Superkupa Spanjolle dhe një Kupë Bote. Janë...

Lojtari që u shpall kampion botë pa goditur kurrë në portë

Shumëkush ka kritikuar Oliver Giroud për paraqitjet e tij në fushë, ndërsa të tjerë kanë kritikuar trajnerin Deschamps, përse i besoi vazhdimisht formacionin një...

Gjesti i madh i Mbappe, paratë nga Botërori i jep për bamirësi

Kylian Mbappe ka fituar një respekt nga e gjitha bota pas paraqitjeve të tij në Botërorin “Russia 2018”, ndërsa paratë që i ka fituar...

“Krenaria Europiane në Kupën e Botës”. Kreu i UEFA-s analizon “Rusi 2018”

Presidenti i UEFA-s, slloveni Aleksander Ceferin, tha pas përfundimit të Botërorit të Rusisë se “futbolli europian mund të shikojë prapa me krenari të madhe,...

Nga Mbappe te Luka Modric, zbuloni top-formacionin e Kupës së Botës 2018

Botërori i Rusisë përfundoi me kampionen e re, Francën, e cila mposhti në finale Kroacinë dhe merr, kësisoji, kurorën e Gjermanisë për katër vitet...

VIDEO/ Gruaja “vjedh” një medalje të Botërorit, Putini dëshmitar

Duke qenë se çudirat e kanë shoqëruar këtë Botëror gjatë gjithë kohës, natyrisht që nuk mund të mbyllej pa pasur diçka të veçantë edhe...

Përse duhen simpatizuar kroatët e këtij botërori ?

Nga Mentor Kikia Ishte vetëm një ndeshje futbolli, dhe padyshim respektin e meriton ai që luan më mirë, i cili jo gjithmonë fiton. Ky ishte...

Foto/ Surpriza e pakëndshme në finale që nuk u transmetua

Gjithçka në televizorë u duk se shkoi për mrekulli në finalen e madhe të Botërorit të fituar nga Franca 4-2 ndaj Kroacisë. Por në fakt...

Foto/ Macron feston si i çmendur, Presidentja e Kroacisë i puth dhe i përqafon...

Presidenti i Republikës franceze, Emmanuel Macron, ka festuar për fitoren e Kupës së Botës nga ana e Francës, e dyta në histori. Një ndeshje e...

Shkroi historinë me Kroacinë, vjen deklarata e parë e Daliç

Zlatko Daliç ka çuar Kroacinë aty ku pakkush e imagjinonte të mundur në ditën kur u emërua në pankinën e kësaj skuadre. Ai arriti...

FOTOT/ Franca kampione bote, festime të “çmendura” në Paris

Festë madhështore në Paris pas fishkëllimës së trefishtë të finales së Botërorit “Rusi 2018”. Franca mundi 4 me 2 Kroacinë dhe populli francez derdhet...

VIDEO / Dy lojtarë mungojnë në ceremoninë e mbylljes së Botërorit

Në fund të Rusi 2018, FIFA ka shpërndarë çmimet individuale për këtë turne , sa u përket lojtarëve më të spikatur. Si për ironi,...

Antoine Griezmann: Sot do të fle unë me atë…

Antoine Griezmann është shpallur Lojtari i Ndeshjes teksa Franca ka mposhtur Kroacinë me rezultatin 4-2 në finalen e Kupës së Botës 2018. Ishte një ndeshje...

Pas fitores Deschamps:Jam krenar, tani jemi në…

Pas finales së humbur dy vite më parë ndaj Portugalisë në Euro 2016, Didier Deschamps arrin të triumfojë në Kupën e Botës 2018. Ishte një...

FIFA shpall lojtarin më të mirë të finales. Ja kush shpërblehet

ë “Luzhniki Stadium” të Moskës u luajt finalja e Kampionatit Botëror “Rusi 2018” mes Francës dhe Kroacisë. Me rezultatin 4-2 fiton Franca, e cila shpallet...

546 minuta, 60 vite, 1 autogol dhe… statistikat e finales Francë- Kroaci

Kupa e Botës është mbyllur me fitoren 4-2 të marrë nga Franca kundër Kroacisë. Këto janë statistikat që kanë dalë nga përballja e sapo...

Rusi 2018/ Franca kampione e botës, gjelat mposhtin Kroacinë 4-2

Franca ka fituar Kupën e Botës për të dytën herë në historinë e saj. Pas Botërorit të 1998-ës, Gjelat rikthehen në majën e botës...

Finalja e Botërorit/ Francë 4-2 Kroaci, Franca shumë afër trofeut

-E gjithë bota i ka sytë në “Luzhniki Stadium”. Pas një festivali futbollistik njëmujor, Kupa e Botës 2018 uli siparin pasditen e së dielës në...

“Kudo që të shkojë unë, Hazard duhet të më ndjekë…Nuk do të ndahemi nga...

Një situatë kaotike te Chelsea gjatë 24 orëve të fundit. Sarri konfirmohet si trajneri i ri, Jorginho si blerja e parë e merkatos dhe...

VIDEO / Ceremonia e mbylljes së Botërorit. Nga Era Istrefi te “Kalinka” dhe muzikanti...

Pak minuta para finales së Rusi 2018, është zhvilluar edhe ceremonia e mbylljes e saj me një spektakël të vërtetë muzike e ngjyrash. Fillimisht balerinët...

FOTO+VIDEO / Nga familja mbretërore të tifozët, i gjithë Brukseli në rrugë për të...

Belgjika ka fituar medaljen e Bronztë në Rusi 2018, në atë që ishte arritja më e madhe e këtij vendi në një aktivitet të...

Francë-Kroaci, formacionet zyrtare/ Pa mungesa dhe surpriza, heronjtë kërkojnë lavdinë

Në “Luzhniki” të Moskës do të luhet finalja e madhe e Kupës së Botës, mes Francës dhe Kroacisë, duke i dhënë und kështu edhe...

Francë-Kroaci, historia e finaleve favorizon debutuesit

Pas një festivali njëmujor të futbollit, Kupa e Botës 2018 do të ulë siparin pasditen e së dielës në Moskë, teksa kampionët e botës...

“Rusi 2018”, Francë-Kroaci mbyll siparin e një Botërori të paparashikueshëm

Sot në orën 17:00, në stadiumin “Luzhniki” të Moskës mbyllet sipari i Botërorit të Rusisë 2018 me finalen e madhe Francë-Kroaci. Një sfidë që sheh...

“Grande Nation kundër Kroacisë!”

Finale! Kush e mendonte, dy kombe të pabarabarta, me yje futbolli që i kanë ngritur peshë zemrat e sportdashësve të tyre. Franca kërkon të...

Luka Modric: Dua që Kroacia të fitojë Botërorin!

Luka Modric deklaroi një ditë përpara finales së Botërorit që Kroacia e tij do të luajë ndaj Francës se dëshira e tij e vetme...

Belgjikë-Angli, formacionet zyrtare/ Nuk ka surpriza, sot përcaktohet forca e tretë

Në Shën Petërsburg do të luhet finalja për vendin e tretë, ku “djajtë e kuq” të Belgjikës, do të përballen me “tre luanët” nga...

Në “ashensorin” e Botërorit, ja dështimet dhe zbulimet e “Rusia 2018”

Kupa Botërore është vitrina më e madhe për futbollistët. Një kompeticion i tillë, megjithatë, është një shpatë me dy tehe: ngre lart ata që...

Dalic jep deklaratën e tij për finalen

Koha për finalen e madhe të Kupës së Botës mes Kroacisë dhe Francëspo afrohet dhe e gjithë bota po pret të njohë kampionin e...

Raktic befason me deklaratën e tij, nëse më lejon gruaja do të…

Ivan Rakitiç ka bërë shaka, se trofeun do ta bëjë tatuazh në ballin e tij, nëse Kroacia do të fitojë Kupën e Botës. Kombëtarja...

Belgjikë-Angli/ Gjithçka që duhet të dini për ndeshjen, shifra dhe fakte

Përballjet direkte Belgjika dhe Anglia do të ndeshen për herë të dytë në këtë Kupë të Botës, me Belgjikën që ka fituar 1-0 ndeshjen e...

Rusi 2018/ Sot luhet “finalja e vogël”

Pas dështimit për të qenë në finale e madhe të Botërorit, Anglia dhe Belgjika duhet të gjejnë ngushëllim tek medalja e bronxtë, apo ndryshe...

FOTO/ Kroacia, finalistja më e dobët e historisë së Botërorit

Kroacia është gati të shkruajë historinë të dielën në Moskë kundër Francës, por me petkun e skuadrës jo favorite. Madje, më pak favoriten e të...

VIDEO/ Harrojeni oktapodin Paul dhe mësoni fituesin! Ish-mesfushori i Liverpulit parashikoi saktësisht Botërorin e...

Mbreti i vërtetë i parashikimeve të Botërorit të Rusisë, është patjetër ish-mesfushori i Liverpulit, Steve McManaman. Ky i fundit na sjell në kujtesë saktësinë...

Kortua lëshoi akuza drejt Francës, përgjigja e Grizman…

Franca arriti në finalen e Botërorit të Rusisë, pas fitores së marrë në gjysmëfinale ndaj Belgjikës. “Gjelat” ia dolën të fitonin në një sfidë...

Supersticiozët nuk i përkasin Francës, fanella e re me dy yjet te “gjelat” bëhet...

Franca do të luajë finalen e Botërorit të Rusisë ndaj Kroacisë, për të diskutuar kështu fundin e një turneu të mrekullueshëm. Surprizat ishin kryefjala e...

Trajneri i Kroacisë i frikësuar përpara finales

Kroacia do të përballet ndaj Francës, në finalen e Botërorit të Rusisë. Megjithatë përmbushja e misionit të kroatëve në këtë turne, do të jetë...

Rusi 2018/ Infantino analizon turneun, ja pse Botërori i Rusisë është më i miri...

Gianni Infantino, president i FIFA-s, dha një konference shtypi në stadiumin Luzhniki, me të cilën ai i dha fund turneut: “Unë kam thënë për disa...

FOTO/ Kroacia merr lajmin e keq para finales, dëmtohet lojtari kryesor

Të dielën në orën 17:00 do të luhet finalja e madhe e Kupës së Botës. Por 48 orë para ndeshjes Kroacia ka marrë një goditje...

Lahm jep këshilla: Ja ku gaboi dhe çfarë duhet të ndryshojë Low

Ish-lojtari i kombëtares së Gjermanisë, Philipp Lahm tha se trajneri Joachim Low duhet të ndryshojë stilin e tij udhëheqës për të shmangur zhgënjimin e...

FIFA dorëzon raportin e ‘Rusi 2018’: Asnjë rast i regjistruar me doping

Pas analizave të bëra, FIFA ka njoftuar se të gjitha testet e drogës të bëra në Kupën e Botës në Rusi kanë rezultuar negative. Testimi,...

FOTOT/ Shtypi anglez i jep kurajo “heronjve” të kombëtares…pas humbjes me Kroacinë

Anglia e nisi më mirë takimin duke kaluar në epërsi në minutën e pestë përmes Trippierit, i cili me një goditje të bukur e...

Kush do e gjykojë finalen e madhe Francë-Kroaci

Franca dhe Kroacia do të luajnë në datën 15 korrik për të diskutuar edhe fituesin e Botërorit që po zhvillohet në Rusi. Një çështje e...

Ambasadori humbi bastin për ndeshjen Kroaci-Angli, vishet me ngjyrat e kombëtares ballkanase

Kroacia ka arritur një fitore ndaj Anglisë, një sukses që shumë pak veta mund ta kishin paralajmëruar, sukses ky që i hapi rrugën për...

“Luka Modriç duhet të fitojë Topin e Artë”

Luka Modriç po udhëheq kombëtaren kroate në një sukses të jashtëzakonshëm, duke mbërritur tashmë në finalen e Kupës së Botës. Mesfushori kroat, që luan...

Finalja e madhe e Botërorit sjell surpriza për shqiptarët, krah Erës do të performojë...

Era Istrefi konfirmoi pjesëmarrjen e saj në ndeshjen finale të kupës së botës ku do të këndojë përkrah  Ëill Smith dhe Nicky Jam. Por ndërkohë që...

Sa është pagesa për çdo lojtar të Francës nëse fiton Kupen e Botës…..

Janë bërë publike edhe shumat e parave që do të fitonte secili lojtar i kombëtares franceze nëse do të shpalleshin kampionë bote në ndeshjen...

VIDEO/ Çmenduria e djaloshit australian, vë bast 3000 dollarë për Kroacinë

Një australian ka vënë bastin më të çmendur ndonjëherë. Ai ka hedhur 3.000 dollarë australianë në bast që kombëtarja e Kroacisë, do ta fitojë...

Të rejat