Tottenham Hotspur ka kaluar të gjithë pritshmëritë dhe ka paraqitur një ofertë të majme tek Juventus, për të marrë shërbimet e Paulo Dybala.

Plot 90 milionë euro kanë ofruar finalistët e Champions League, për “La Joya”.

Kjo është një lëvizje surpizuese londinezëve për arritur synimin e tyre.

Finalistët e Ligës së Kampionëve janë të gatshëm të shpenzojnë shuma të mëdha në përpjekje për të ofruar pikat e argjendta për trajnerin e tyre.

Zyrtarët e Spurs kanë folur me homologët e tyre në Torino lidhur me sulmuesin 25-vjeçar dhe janë të gatshëm të thyejnë rekordin e tyre të transferimit këtë verë, për ta sjellë atë në veri të Londrës.

Prej kohësh për argjentinasin kishte interes nga Manchester United dhe PSG, por klubi londinez i ka parakaluar të gjithë me këtë lëvizje të fundit, që duket se të tundojë “Zonjën” për të lënë të lirë 25-vjeçarin, edhe pse për të kërkojnë mbi 100 mln euro.