– Diktatori i Koresë së Veriut Kim Jong-un ka vendosur të bëjë pak pushim nga jeta e politike. Mediat shtetërore të Koresë së Veriut kanë publikuar foto të Kim Jong-un nga dita e tij e pushimit.

Mësohet se diktatori është ngjitur në malin më të lartë në vend, Paektu, mbi një kal të bardhë.

Qeveria pretendon se mali është vendlindja e babait të Kim dhe ‘zemra e revolucionit Korean’.

Foto përngjasojnë me ato të presidentit rus Vladimir Putin, i cili është fotografuar shpesh herë duke peshkuar apo edhe duke ‘ngarë’ një ari.