Roma i ka bërë një dhuratë Juventuesit duke barazuar 0-0 në Milano me Interin. Pritet që Juventus të përfitojë nga ky barazim dhe të marrë kryesimin e Serisë A. Interi në ndeshjet ndaj Romës u pa e qartë që problemin e kishte tek mesfusha, pas dëmtimeve të Sensit dhe Barrela.

Mesfushori argjentinas i Udineses, Rodrigo De Paul është objektiv serioz në mesfushë i skuadrës zi-kaltër Disa herë fantazisti argjentinas i ka dërguar mesazhe dashurie klubit të Interit. Priten zhvillime të reja në aksin Milano-Udine sa i përket merakos.