Pas lajmi se presidenti mbërriti sot që në 5 të mëngjesit në zyrë, nënkryetari i Kuvendit Myslim Murrizi nuk ka kursyer talljet. Përmes Facebook, ai ka postuar dy foto me kolegët Halit Valteri dhe Halil Jakmi ndërsa shkruan:

“Me deputetet Halit Valteri dhe Halil Jakimi. Qysh ne oren 04:53 minuta kemi filluar pritjet Neser do perpiqemi te jemi ne zyre qysh nga ora 03:47. Zyrat e shtetit avash avash do kene te njenjtin orar si Proper Piza 24 ore hapur”.