Në fund të sezonit Matthijs De Ligt do të largohet nga Ajax Amsterdamit.

Nëna e Matthijs De Ligt ka thurur elozhe për klubin e Barcelonës ndërsa së fundmi zërat e merkatos po flasin për një transferim të mbrojtësit në “Camp Nou”, shkruan “Mundo Deportivo”.

“Barcelona është klub i mirë. Matthijs duhet të marr një vendim të madh për të ardhmen. Jam i bindur që do bëjë zgjedhjen e duhur”, u shpreh ajo.

Përveç Barcelonës, De Ligt po kërkohe nga Juventus dhe Manchester City.