Matthijs De Ligt duket se më në fund e ka gjetur ekipin e ri. Ajaxi ka rënë dakord dhe ka arritur marrëveshjen me klubin e Barcelonës për 75 milionë euro, e njëjta shumë që përfitoi edhe nga Frenki De Jong.

Siç raportojnë mediat spanjolle, klubi blaugrana tashmë ka nisur bisedimet finale me lojtarin, që është edhe hapi i fundit përpara se gjithçka të zyrtarizohet.