Dashi
Dashi ëndërron të bëhet një lider i suksesshëm dhe të realizojë projekte të mëdha, për të cilat të mbahet mend gjatë.

Demi
Të lindurit në shenjën e Demit ëndërrojnë të luftojnë frikërat e brendshme dhe të kenë siguri në të gjitha fushat e jetës.

Binjakët
Binjakët ëndërrojnë të mësojnë sa më shumë gjëra të reja dhe të provojë eksperienca të ndryshme. Vazhdoni kështu!

Gaforrja
Gaforrja ëndërron të gjejë një ditë dashurinë e vërtetë, atë që zgjat përgjithmonë dhe të ketë një familje të bukur e të shëndetshme.

Luani
Luani njihet si një ndër shenjat udhëheqëse të horoskopit, por në dallim nga Dashi nuk vuan as për pushtet e as për të qenë i parë. Dëshira e tij më e fshehur është të kujtohet si një njeri i mirë. Na habiti ky Luani, apo jo?

Virgjëresha
Duke qenë shenjë këmbëngulëse dhe punëtore, në përgjithësi i realizon të gjitha ëndrrat e saj. Por dëshira më e madhe është të ketë një familje të bukur dhe të japë e marrë sa më shumë dashuri.

Peshorja
Peshorja dëshiron të krijojë balancë në çdo hap të saj dhe të bëjë bamirësi. Nëse çdo gjë shkon në ekuilibrin e duhur, një Peshore do ndihet shumë mirë dhe e realizuar.

Akrepi
Dëshiron të jetë në krye të çdo gjëje dhe të rregullojë të gjitha mosmarrëveshjet.

Shigjetari
Shigjetarët janë shumë socialë dhe ëndërrojnë të bëjnë ndryshime pozitive edhe në jetën e të tjerëve pa pritur asgjë në këmbim.

Bricjapi
Një Bricjap ka shumë dëshirë që të tjerët të admirojnë punën e tyre. Njihen si shenjë që punon fort.

Ujori
Ka një dëshirë të madhe të dalë nga turma dhe të njihet për guximin e tij. Ujori dëshiron të mos bëjë çdo gjë që të tjerët bëjnë. Ata guxojnë për të ndryshuar jetën e tyre, pa bërë krahasime me botën që e rrethon.

Peshqit
Dëshira e tyre e fshehtë eshtë që ëndrrat dhe fantazitë e tyre t’i bëjnë realitet. Peshqit njihen si shenjë që në shumicën e kohës jetojnë duke ëndërruar. Dëshira më e madhe e tyre është të zgjohen dhe t’i bëjnë në realitet gjërat që kanë në kokën e tyre. Zgjohu nga ëndrrat dhe jeto jetën!