Trajneri i kombëtares tonë, Edi Reja ka publikuar sot listën e futbollistëve për dy ndeshjet e radhës në eliminatoret e “Euro 2020” kundër Francës dhe Islandës.Këto sfida pritet me një interes të jashtëzakonshëm nga të gjithë shqiptarët.

Lista e lojtarëve të grumbulluar:Portierë: Thomas Strakosha, Etrit Berisha dhe Alban Hoxha;Mbrojtës:Hysaj,Dermaku,Mihaj,Ismajli,Gjimshiti,Kumbulla,Veseli,Mavraj.

Mesfushorë:Ramadani,Lenjani,Xhaka,Bare,Abrashi,Memushaj,Gjasulën,Qose.

Sulmues:Uzuni,Bekim Balaj,Sokol Cikalleshi,Odise Roshi,Rei Manaj.Lojtarë të gatshëm: Balliu, Trashi, Sadiku, Kaçe, Seferi, Vrioni dhe Selahi.