Dashi – Mundohuni që të mos përsërisni të njëjtat gabime në dashuri. Në vendin e punës do të ndjeni disi lodhje, ndaj mundohuni që të mos mundoheni.

Demi – E enjtja do të jetë mjaft pozitive, ku gjatë saj do të ndiheni më të fortë dhe më të qetë. Në vendin e punës mundohuni që të përdorni fantazinë për të bërë diçka të re, pasi mund të lindë një projekt premtues.

Binjakët – Dita do të jetë mjaft pozitive në sajë të ndikimit të Hënës, ku situata do të jetë mjaft interesante, veçanërisht për kë dëshiron që të jetojë një aventurë. Në punë do të ketë tensione, ndaj mundohuni që të mos humbni kohë.

Gaforrja – Duhet të mundoheni që ti zgjidhni sa më parë keqkuptimet në dashuri, edhe pse gjatë kësaj dite gjithçka do ju duket shumë e vështirë. Ndoshta në punë mund të ndryshojë diçka, gjë që do ju shkaktojë probleme.

Luani – Takimet janë mjaft të favorshme dhe gjithë me dëshirë për të vepruar, veç kujdes që të mos stresoheni. Në dashuri, mund të ketë ndonjë pengesë, nëse po organizoni diçka kaq të rëndësishme.

Virgjëresha – Mundohuni që të tregoni më shumë vëmendje në dashuri, të shmangni diskutimet e kota ose të moderoni tonet dhe fjalët e përdorura. Në vendin e punës, mund të ketë probleme të cilat duhen rikuperuar.

Peshorja – Në vendin e punës ka disa situata ndaj të cilave duhet të tregoheni të kujdesshëm. Sa i takon dashurisë, nëse jeni vetëm bëni mirë që të shkëputeni nga e kaluara dhe të shikoni përpara.

Akrepi – Dita do të jetë e mbushur me nervozizëm ndaj mundohuni që të bëni kujdes, veçanërisht në dashuri. Ndjenjat janë mjaft pozitive, por mundohuni që të mbani nervozizmin nën kontroll.

Shigjetari – Kjo e enjte është mjaft e rëndësishme për dashurinë dhe gjatë saj do të stimulohen ndjenjat. Bëni kujdes nëse jeni të pavendosur mes dy historive. Lajme të mira do të ketë në punë, ku parashikohet një kthesë pozitive.

Bricjapi – Dashuria do të jetë mjaft e favorshme, edhe pse në këtë periudhë mund të ketë keqkuptime, të cilat mund të krijojnë distancë me njeriun e zemrës, shkruan noa.al. Në punë, bëni mirë që të mos i refuzoni ndryshimet.

Ujori – Dita do të jetë mjaft pozitive në sajë të ndikimit të favorshëm të hënës në punë dhe në dashuri. Takime të rëndësishme janë shumë të mundshme dhe po ashtu edhe udhëtimet. Mund ta ndjeni veten me shumë fat.

Peshqit – E enjtja do të jetë mjaft e favorshme për dashurinë dhe sidomos nëse do të dini si të veproni. Asgjë nuk ndodh nëse nuk e lejoni që të ndodhë. Në punë, mundohuni që të mos merrni vendime të nxituara. Intuita më e mirë do të vijë gjatë së shtunës dhe të dielës.