Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 24 korrik 2019. Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi- Dashuria: Yjet njoftojnë pak trazira në jetën tuaj në çift, por juve ju takon t’i bëni gjërat në atë mënyra që të shkojnë në rrugën e duhur. Një ditë me takime për beqarët, ju do të jeni interesantë dhe intrigues dhe do të bëni shumë pushtime! Puna: Në punë, merrni situatat me qetësi dhe luani gjithçka me inteligjencë. Vetëm atëherë do të keni sukses në qëllimin tuaj.

Demi- Dashuria: Kjo ditë do të jetë plot me lajme dhe yjet janë të gatshëm t’ju japin mbështetje në dashuri. Situata pozitive në fushën sentimentale. Beqarët do të duhet të lëvizin me mençuri, por ata do të kenë yjet e vetëkënaqur dhe të përgatitur mirë për të dëgjuar dëshirat e tyre. Puna: Mos u dorëzoni, veçanërisht nëse një angazhim profesional duhet të jetë më kompleks se zakonisht.

Binjakët- Dashuria: Dita është nën kontroll, sot të gjitha raportet do të jenë kryesisht pozitive, dhe disa do të jenë gjithashtu të shkëlqyera. Koha e mrekullueshme për të falur dashuri falë Hënës në shenjë. Beqarët do të duhet të përfshihen në njohje të reja në qoftë se ata duan të gjejnë dashurinë. Puna: Një ditë e komplikuar në punë sot, megjithatë ju do të vazhdoni t’i jepni vetes kurajo për të arritur qëllimet tuaja.

Gaforrja- Dashuria: Pas një periudhe pozitive, pak pakënaqësi kthehet, kryesisht për shkak të lodhjes dhe stresit. Jini të durueshëm dhe tregoni pasionet tuaja për të tërhequr vëmendjen. Beqarët do të duhet të përpiqen për të parë gjërat nga një këndvështrim tjetër! Puna: Deri tani ju keni qenë të palodhur, por puna është grumbulluar dhe ju nuk mund ta hiqni atë. Merrni një pushim!

Luani-  Dashuria: Ditë e shkëlqyer në të cilën mund të përqendroheni në përpjekje për të zgjidhur ndonjë problem, veçanërisht në një nivel sentimental. Beqarët do të jenë të vëmendshëm dhe të hapur me njohjet e reja që kanë ngjallur interesin, por edhe pasionin. Puna: Në punë, periudha premton të jetë pozitive, por kujdesuni për detajet e ndonjë biznesi që keni lënë të hapur.

Virgjëresha- Dashuria: Periudha nuk është aspak e vështirë dhe ju do të jeni shumë të mirë për të gjetur zgjidhje fituese në dashuri, falë Hënës që shpall zgjidhje të reja edhe për ata që janë në krizë. Dita për të jetuar në harmoni për beqarët, ndoshta me njerëzit më të shtrenjtë. Puna: Në punë çdo gjë do të shkojë pa probleme, shmangni çdo diskutim në mënyrë që të mos humbisni prioritetet e projekteve tuaja.

Peshorja- Dashuria: Një ditë pozitive për dashurinë, përfitoni nga impulset më instinktive dhe do të shihni se ato do të zbulojnë gjithë pasionin që keni! Beqarët mund të bëjnë njohje të reja, ju mund të zbuloni dhe të mësoni kufij të rinj të kënaqësisë! Puna: Venusi sugjeron shtigje të reja për të ndjekur dhe strategji të reja për të vënë në vend, kështu që përpiquni të dëgjoni intuitën tuaj.

Akrepi- Dashuria: Sot ju nuk doni të bëni asgjë në veçanti, jeni dembel dhe nuk jeni të prirur për të kënaqur madje edhe nevojat e partnerit tuaj. Ji më i dobishëm nëse nuk dëshiron të tingëllosh i vrazhdë! Beqarët do të duhet të bëjnë një lëvizje dhe të kthehen në lojë për të bërë njohje të reja. Puna: Nëse ju mendoni se duhet të ndaleni, përpiquni të bëni më pak angazhime dhe të lini punën e panevojshme te të tjerët.

Shigjetari- Dashuria: Nuk do jeni në gjendjen tuaj më të mirë sot, dhe sfera sentimentare do të ndikohet gjithashtu, por edhe miqësia do të japë disa surpriza të këqija. Për të zbutur gjendjen, bëni mirë të përshtateni me rrethanat. Beqarët do të jenë në gjendje të marrin vendime. Puna: Dita diskrete, jini të kujdesshëm me investimet dhe mbi të gjitha shmangni lehtësinë e panevojshme.

Bricjapi-  Dashuria: Një ditë e rëndësishme, por ju duhet të jeni në gjendje të përfitoni nga momenti duke u përpjekur të vendosni gjërat që ju interesojnë më së shumti në lojë. Të tilla si të dashurit tuaj! Beqarët do të duhet të lejojnë që ndjenjat e tyre të vendosin për ta, pa sygjerime nga të tjerët. Puna: Kini kujdes nga disa vështirësi që mund të ndodhin, mund të keni vështirësi të dilni nga ato.

Ujori-  Dashuria: Do jetë një ditë e qetë në shumë fusha të jetës suaj. Periudha në tërësi është e mirë, madje në dashuri ju do përjeroni moment të bukura. Sot beqarët do të kenë shumë mundësi për të gjetur një shpirt binjak dhe për të krijuar një kuptim të përsosur! Puna: Vendosni në punë vullnetin tuaj të mirë, përndryshe nuk do të keni rezultate.

Peshqit- Dashuria: Horoskopi i sotëm shpall një ditë të shënuar me një fillim të shkëlqyeshëm. Merrni këtë periudhë të bukur dashurie si një shije të momenteve të ardhshme. Zemrat e vetmuara do të kenë disa keqardhje, por më mirë t’i përkushtoheni situatave të reja dhe të pazakonta. Puna: Sot ju keni një avantazh të madh, atë të njohjes paraprakisht të gjërave që ju presin në ambjentin e punës.