Anglia do të përballet ndaj Belgjikës për të diskutuar kreun e grupit G. Sa i përket formacioneve zyrtare, trajneri Southgate ka vendosur të bëj disa ndryshime, ndërsa ka lënë jashtë edhe sulmuesin Herri Kejn.

Ndërsa nga ana tjetër, Belgjika ka surprizuar me formacionin e saj, pasi ka vendosur Januzaj dhe mesfushorin Dendoncker nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare te Angli-Belgjikë

Angli: Pickford, Rose, Dier, Stones, Vardi, Kahill, Jones, Delf, Rashford, Loftus-Cheek, Alexander-Arnold

Belgjikë: Courtois, Vermaelen, Fellaini, T.Hazard, Tielemans, Janzuaj, Dembele, Boyata, Batshuayi, Chadli, Dendoncker