Nje skene e denje per skenar filmi ka ndodhur mbremjen e djeshme ne afersi te zones se njohur te burgu ne Tirane, ku nje automjet qe ishte ne ndjekje nga policia, me dy persona brenda ka perplasur 7 makina te tjera. “Panorama” mesoi se dy te rinjte ne makinen qe ndiqej nga efektivet ishin te armatosur.

Nje deshmitar ka treguar per “joq” ate qe i pane syte mnbremjen e te enjtes:

“Unë isha një ndër 2-3 kalimtarët që e pamë se çfarë ndodhi. Ato tek makina VV Jetta janë lënduar, ishin një familje dhe dy gra pësuan shok dhe dëmtime në trup e në kokë. Ata përplasën të paktën tre makinë, dy prej të cilave kanë pak dëme, Ndërsa Jetta siç e shihni. Ishte një skenë si film aksion Hollywood-I sepse ai përplasi Jetta-n që ishte në semafor dhe në ecje e sipër të makinës, shoferi doli dhe u hodh. Policët po ashtu në ecje e sipër lëshuan ato dy motorët dhe e ndoqën sepse ai kishte armë. E nxori të shtinte edhe policët po ashtu. Tmerr.”