Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Ju do të jeni veçanërisht të hutuar gjatë javës dhe madje edhe marrëdhënia juaj në çift mund të lëkundet. E enjtja do të jetë dita e përkryer për të kaluar me partnerin tuaj, por për ditët e tjera nuk do të jenë të gjitha të trëndafila. Do të jetë më mirë për zemrat e vetmuara që në sajë të një takimi të ri do të gjejnë buzëqeshjen dhe ndoshta edhe dashurinë.

Puna: Në punë ju do të jeni të pasigurt rreth asaj se çfarë duhet të bëni dhe ju do të keni vështirësi të kuptoni se me cilat projekte punoni. Shfrytëzoni fundjavën për të marrë një pushim dhe rifitoni forcën tuaj në pikëpamje të angazhimeve të mëtejshme.

Demi

Dashuria: Do të jetë një javë intensive në frontin sentimental, do të ketë shumë projekte në lojë dhe shumë do të jenë në lidhje me çiftet që janë gati të martohen. Mund të ketë akumulime të stresit për shkak të angazhimeve të shumta, por ju do të jeni në gjendje t’i përballoni ato. Beqarët që kanë pasur një marrëdhënie në të kaluarën mund të kuptojnë se ata ende kanë një lidhje.

Puna: java juaj do të fokusohet në punë. Mos e shikoni këtë në mënyrë negative, pasi që ju do të jeni në gjendje të përfundoni shpejt planet tuaja të punës dhe të optimizoni fitimet tuaja. Që nga fillimi i javës ju do të merreni me një rritje të paparë të biznesit, kështu që relaksohuni kur mundeni.

Binjakët

Dashuria: Java përfshin momente emocionuese për shumë nga shenjat, të cilat do të kurorëzojnë ëndrrat që kanë dashur gjithmonë. Megjithatë, është më mirë të mos ngutemi dhe të duhet kohë për të reflektuar. Për momentin keni nevojë për një pushim të bukur për të rifreskuar veten. Lajme të mira vijnë për ata që presin për dashuri, edhe nëse flirtimi dhe aventura nuk do të mungojnë!

Puna: Mund të ketë raste pa motivim gjatë javës, sidomos në vendin e punës. Përpiquni më mirë të ngarkoni veten sa më shumë që të jetë e mundur. Gjysma e parë e javës do të ketë disa shenja të rimëkëmbjes, ndërsa në gjysmën e dytë lodhja dhe përtacia mund t’ju trondisin.

Gaforrja

Dashuria: Këtë javë ju do të jeni veçanërisht aktiv në planin e dashurisë. Ju do të dëshironi të dilni me partnerin tuaj për të kaluar mbrëmje të paharrueshme në mbrëmje, por do të duhet të prisni për gjysmën e dytë të javës që ti kushtoheni vetes. Fundjava shumë relaksuese edhe për beqarët, arritjet dhe flirtimet nuk do të llogariten!

Puna: Java sinjalizon një shërim të mirë për Gaforret, edhe nëse Saturni në opozitë i detyron ata që të përballen me pengesa dhe ngadalësime. E marta do të jetë dita ideale për të përfunduar një biznes veçanërisht të komplikuar, megjithatë do të shkojë mirë dhe mund të marrësh frymë lehtësisht.

Luani

Dashuria: Këtë javë nuk do të humbisni asgjë, dhe përveç suksesit të punës do të ketë edhe shumë pasion në një nivel të dashur, veçanërisht nga e premtja e tutje. Yjet mbrojnë çdo iniciativë dhe do të ketë shumë surpriza. Nëse jeni i vetëm, mos u bëni shumë të kujdesshëm ndaj të njohurve të rinj, hijeshia juaj do të arrijë në zemrat e atyre që janë përreth jush.

Puna: do të jeni të palodhur dhe do të kryeni të gjitha detyrat që do të caktoni gjatë javës pa thënë asnjë fjalë. Natyrisht që do të ketë suksese dhe ndoshta një promovim të papritur. Jupiteri mbron mbi të gjitha ata që janë të vendosur për t’u përfshirë. Është gjithashtu një periudhë e dobishme financiare.

Virgjëresha

Dashuria: Në dashuri ka pasur disa ngatërresa kohët e fundit dhe vështirësitë e punës mund të kenë kërcënuar qetësinë tuaj emocionale. Ju ende do të jeni në gjendje të rikuperoni marrëdhënien me të dashurin tuaj dhe kjo mund të jetë mundësi e drejtë për beqarët.Për të gjithë do të ketë një fundjavë të lëkundur.

Puna: në punë kjo është një javë që sjell zgjidhje. Vështirësitë e së kaluarës mund të tejkalohen dhe ata që kanë qenë në tension për përgjegjësi të reja tani janë më mirë. Nëse keni një person të besueshëm pranë, atëherë shërimi do të jetë edhe më i lehtë. Merrni një pushim në fundjavë.

Peshorja

Dashuria: Në këtë javë, çiftet që e duan njëri-tjetrin mund të shikojnë me optimizëm të ardhmen, ndërsa historitë në krizë do të sfidohen ende. Fundjava do të jetë më e mirë, por ju do të duhet të kërkoni sqarime për të stabilizuar marrëdhënien tuaj.

Puna: do të jetë një javë shumë e zënë për vendasit e shenjës, por do të jetë e nevojshme të sqarohen se cilat janë angazhimet që do t’ju duhet të kryeni. Ka më shumë shpenzime për të menaxhuar, dhe për këtë arsye është e rëndësishme që të merrni konfirmimet e duhura. Do të ketë momente të stresit që mund të krijojnë pakënaqësi me kolegët.

Akrepi

Dashuria: Një javë e rilindjes për jetën tuaj të dashurisë, edhe disa diskutime për fëmijët apo çështjet ekonomike do të jenë të pashmangshme. Megjithatë, do të vlerësoni atë që keni dhe do të përpiqeni ta mbani harmoninë sa më shumë që të jetë e mundur. Lajmet vijnë për beqarët, disa njohje të reja mund të jenë vendimtare.

Puna: Do të jesh problematik, madje edhe në situata ku nuk duhet të jesh. Do të jetë një javë në të cilën do të nxirrni karakterin tuaj, do të jeni në gjendje të bëni marrëveshje të reja dhe është koha e duhur edhe për ata që synojnë të forcojnë gjendjen e tyre ose ta përmirësojnë atë, ndoshta duke zhvilluar strategji të reja. Një mosmarrëveshje mund të zgjidhet dhe tensionet në lidhje me anëtarët dhe kolegët mund të tejkalohen.

Shigjetari

Dashuria: Këtë javë do të jeni shumë pasionant ndaj partnerit tuaj, situata sentimentale është veçanërisht rozë dhe do të jetoni momente shumë emocionuese. Disa vështirësi mund të lindin në ditët e mesme, por ju do të filloni drejt një fundjave mjaft pozitive. Edhe beqarët do të jetojnë një javë të mirë, do të ketë takime me fat.

Puna: në fillim të javës ju do të keni shumë për të bërë në frontin ekonomik dhe të punës, por do të keni edhe shumë ditë kur mund t’i jepni zë krijimtarisë suaj. Në sajë të disponimit tuaj ju do të përballeni me gjithçka pa probleme dhe gjithashtu do të jeni në gjendje të organizoni veten për t’i kushtuar kohë atyre që janë përreth jush.

Bricjapi

Dashuria: Këtë javë ju do të jeni më pak nervoz se sa të mëparshmet, në dashuri ka shumë lajme të mira. Do të jetë e mundur të gjeni kompromise dhe marrëveshje edhe nëse ka pasur ndarje, kështu që do të ketë shumë mundësi për të bërë paqe. Beqarët madje mund të përfshihen dhe të kërkojnë shpirtrat e tyre binjak.

Puna: Këtë javë mund të korrni frytet e asaj që keni mbjellë dhe gjithashtu keni mundësi të tjera për të arritur qëllime të tjera. Saturni dhe Urani vazhdojnë tranzitin në shenjën tuaj, duke përcaktuar ndryshimet që nuk janë gjithmonë të lehta për tu menaxhuar, por që ju mund ti kapërceni.

Ujori

Dashuria: Ju do të keni mësuar se do të ishte më mirë të mendoni përpara se të flisni dhe të veproni për të mirë. Më mirë të përqendrohesh në atë që duhet të thuash, sidomos të mos lëndosh partnerin. Kujdes edhe në miqësitë, shmangni keqkuptimet dhe jetoni në mënyrë paqësore. Fundjava premton të jetë mjaft e gëzuar dhe madje edhe beqarët mund të gëzojnë.

Puna: ju keni mundësinë për të krijuar balancat dhe mundësitë e reja për punën tuaj të ardhshme. Ata që kërkojnë ta kthejnë faqen do të kenë mundësi të drejta për të bërë diçka më të kënaqshme dhe më të dobishme. Megjithatë, mund të ketë situata ku duhet të përshtateni me rrethanat, ndoshta nga frika e guximit.

Peshqit

Dashuria: Nuk do të jetë një javë shumë e zënë në frontin e punës, kështu që do të keni kohë të mjaftueshme për t’u kushtuar partnerit tuaj dhe të dashurit tuaj. Mos e humbisni kohën dhe dilni, do të keni mundësinë të mbuloni edhe një marrëdhënie në krizë dhe të planifikoni pushimet. Takimet e preferuara të beqarëve, ata do të jenë të përsosur për të larguar njëherë e përgjithmonë atë melankolizëm që thjesht nuk dëshiron të largohet.

Puna: Javë pa shumë surpriza në punë, do të keni kohë të mjaftueshme për t’u organizuar dhe të kaloni disa ditë edhe në pushim. Ju tashmë keni punuar shumë në të kaluarën, por mos u lodhni në barazinë tuaj dhe mos humbisni mundësinë për të bërë miq që mund të jenë të dobishme për ju.