Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë.Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Këtë javë mund të ketë rivlerësime në fushën sentimentale dhe mendimet e dyta lidhur me marrëdhëniet me të afërmit dhe miqtë. Venusi do të jetë i pafavorshëm për ju dhe do të krijojë shumë tensione edhe me të dashurin tuaj, sidomos të enjten dhe të premten. Javë e gazuar për beqarët, edhe nëse do të ketë ndryshime në humor për shkak të disa ngjarjeve të papritura.

Puna: Në fillim të javës mund të jeni disi të trajnuar në frontin profesional, të përpiqeni të jeni të durueshëm dhe të mbani kontroll. Për fat të mirë, gjatë fundjavave, qëndrimi juaj hapet dhe puna do të jetë një dalje e shkëlqyer për paqen e mendjes.

Demi

Dashuria: Ata të lindur nga shenja do të përjetojnë momente nervash në një mjedis të dashur. Disa diskutime shumë të mëdha mund të dëmtojnë marrëdhëniet, kështu që keni nevojë për aq shumë qetësi dhe sens të përbashkët nëse doni të vazhdoni një rrugë të nisur nën patronazhin e mirë. Një entuziazëm i vogël do të kthehet në fundjavë, kur madje edhe beqarët do të synojnë të marrin një pushim për t’u çlodhur.

Puna: Ka ardhur koha për të ecur përpara, sidomos në nivelin e punës. Yjet janë në anën tuaj dhe do të mbështesin projektet tuaja, por ju duhet ende të punoni shumë për të marrë atë që dëshironi. Në fundjavë disa lajme të mira mund të vinë në promovime dhe stimuj.

Binjakët

Dashuri: Këtë javë, ju do të gëzoni pozicionin e favorshëm të yjeve që sjellin një dëshirë të madhe për gëzim dhe argëtim. Fundjava premton të jetë plot erotizëm dhe ata që janë në çift mund të përjetojnë momente të pasionit të madh. Beqarët do të bëjë shumë arritje, disa prej të cilave mund të kenë një pasim të rëndësishëm.

Puna: Shumë gjëra kanë ndryshuar në jetën tuaj, të cilat kanë sjellë përfitime të ndryshme në vendin e punës. Financat nuk do t’ju japin probleme të rëndësishme, që do të thotë se keni arritur sukses të madh dhe se situata juaj është pozitive. Megjithatë, disa të meta mund të lindin mes të mërkurës dhe të enjtes.

Gaforrja

Dashuria: Venusi në lidhje me shenjën tuaj do t’ju bëjë të papërmbajtshëm. Ata që tashmë kanë një marrëdhënie në çift, do të ndjehen më të lumtur se kurrë. Megjithatë, të enjten dhe të premten ka një farë humori të keq në familje për shkak të dallimeve të opinionit. Beqarët do të jenë në gjendje të përjetojnë flirtime të reja dhe të bëjnë takime interesante gjatë fundjavës.

Puna: Përpiquni të qëndroni të përqendruar në vendin e punës, ka çështje që do t’ju duhet të merreni me shumë qartë. Shmangni krijimin e keqkuptimeve me kolegët dhe eprorët që mund të rrezikojnë suksesin e negociatave dhe të biznesit të rëndësishëm.

Luani

Dashuria: Java do të vazhdojë shumë ngadalë dhe disi mërzitshëm, përveç gjatë fundjavave. Në këtë fazë, në fakt, do të ketë një ndikim pozitiv astral që do të sjellë pasion tek yjet dhe do të japë një jetë të re për marrëdhëniet e çiftit. Lajm interesant edhe për zemrat e vetmuara, të cilat në sajë të Venusit do të jenë në gjendje të gjejnë dashurinë!

Puna: Këtë javë duhet të jeni shumë të duruar në punë, të paktën derisa gjërat të evoluojnë sipas dëshirës. Para jush mund të ketë pengesa të reja, por Hëna do t’ju japë disa kënaqësi dhe mundësinë e marrjes së guralecave nga këpucët tuaja.

Virgjëresha

Dashuria: Këtë javë ju do të shihni si Venusin dhe Mërkurin në anën tuaj dhe ditë shumë të veçantë për sferën e dashurisë do të shfaqet. Përfitoni nga kjo positivitet për të hedhur veten në histori të reja dhe të përpiqeni të jeni me iniciativë, keni qenë vetëm për shumë kohë! Periudhë e veçantë edhe për çiftet.

Puna: Stresi që po kalon ka të ngjarë të të shkatërrojë, kështu që këtë javë do të ishte një ide e mirë për t’u hutuar dhe për të marrë disa ditë pushimi. Punë alternative dhe takime me miqtë, ju do të përfitoni emocionalisht dhe ju do të rimbushni vetëm sa për të mos u dorëzuar!

Peshorja

Dashuria: Fatkeqësisht me partnerin tuaj nuk jetoni në krye, në të vërtetë do të ketë ulje dhe ngritje që do t’ju bëjnë të dyshoni për praninë e një personi të tretë. Ditët më të mira për të kërkuar sqarime do të jenë të enjten dhe të premten, por nuk është e sigurt se do ta keni atë. Rezultatet për ata që janë vetëm nuk do të mungojnë, takime të reja të mundshme intriguese.

Puna: Lajmi i mirë do të vijë në punë këtë javë. Sidoqoftë, marrëdhëniet me kolegët mund të zhduken për shkak të disa qëndrimeve sipërfaqësore nga ana juaj. Përqëndrojeni vëmendjen tuaj në bashkëpunimet dhe strategjitë për të zbatuar për të përmirësuar situatën tuaj të punës.

Akrepi

Dashuria: Gjatë kësaj jave ju duhet të shmangni shqetësimin. Shumë gjëra nuk po shkojnë mirë në jetën tuaj, por këto nuk janë gjëra serioze ose të pakthyeshme dhe madje edhe nëse do të ketë tensione në dashuri, ato nuk do të rezultojnë me grindje. Megjithatë, fundjava premton të jetë pozitiv dhe plot lajme, si për çiftet dhe beqarët, të cilët më në fund mund të relaksohen.

Puna: Në punë mund të vini në konflikt me një koleg ose me shefin dhe ndoshta do të keni kompromis për të marrë një armëpushim, por në fund sakrificat tuaja do të shpërblehen. Por do të ishte më mirë të shmanget ngacmimi i pakuptimtë dhe të duket i pjekur dhe përgjegjës.

Shigjetari

Dashuria: Sa i përket fushës sentimentale, këtë javë mund të ketë disa argumente me të dashurin tuaj, por asgjë të pazgjidhshme. Ata që kanë mbyllur kohët e fundit një histori mund të shpresojnë të takojnë personin e duhur dhe nuk do të jetë e vështirë, duke pasur parasysh mundësitë që do të jenë të pranishme sidomos të premten dhe të shtunën.

Puna: Java do të fillojë me disa lajme të mira në punë. Do të ketë disa pengesa të vogla për të kapërcyer, por më e keqja është tani prapa nesh. Mundohuni të jeni shumë të sigurt në lidhje me potencialin tuaj dhe tregoni se jeni kompetent dhe të aftë, por gjithashtu të vendosur për të marrë atë që dëshironi.

Bricjapi

Dashuria: Marrëdhënia juaj romantike këtë javë mund të ndikohet nga opozita e Venusit. Ju po kaloni një periudhë të caktuar, ju ndieni monotoninë e zakonshme dhe dëshironi të dilni nga rutina e zakonshme e jetës private. Ju ndoshta do të keni parasysh dashurinë dhe nevojat e partnerit, por nga e premtja mund të kapërceni gjithçka. Edhe beqarët do të përjetojnë një moment të shqetësimit të brendshëm, dhe ata do të duhet të kuptojnë atë që duan.

Puna: Në një nivel profesional, gjërat do të përmirësohen. Në të vërtetë do të ketë mundësi të avancimit të karrierës për ata që duan të bëjnë kërcime cilësore dhe fitime të papritura, që vlerësohen qartë dhe që shkojnë për të përmirësuar situatën ekonomike. Fundjava do të jetë e relaksuar.

Ujori

Dashuria: Do të jetë një javë e rëndësishme për sferën sentimentale, mund të ketë sqarime për ata që kanë pasur një krizë ose diskutime mbi tema delikate, saqë është më mirë të përballesh gjithsesi. Dialogu do të përmirësohet në fundjavë, kur do të ketë më shumë kohë për të folur dhe ju jeni duke i dhënë vetes një pushim relaksues. Surpriza vijnë për zemrat e vetmuara, një dashuri për të kaluarën do të kthehet me arrogancë.

Puna: Në vendin e punës mund të keni disa probleme në fillim të javës, por që nga e marta do t’i jepni imagjinatën dhe kreativitetin tuaj dhe do të ktheheni në pikë referimi për kolegët. Vlerësoni detyrat që duhet të kryeni mirë dhe zgjidhni me kujdes njerëzit që do të jenë rreth jush.

Peshqit

Dashuria: Pas një periudhe vuajtjesh, dashuria do të kthehet në qendër të jetës suaj. Prandaj, shfaqet një fundjavë plot pasion, e cila do t’ju bëjë të harrosh kohët e këqija dhe do të shikosh të ardhmen me më shumë optimizëm. Beqarët do të jetë në gjendje të mirë për të organizuar disa udhëtime të këndshme në vende të largëta, në funksion të sezonit të afërt të verës.

Puna: Në punë do të ketë disa lajme të mira, por gjithashtu disa zgjedhje për të bërë. Do të duhet shumë durim dhe qartësi mendore për të mos bërë gabime dhe për të përfunduar negociata të mira, por nëse jeni nën varësi, përpiquni të jeni më të disponueshëm dhe më pak kritik, do të merrni më shumë.