Dashi

Dashura: Me hyrjen e Diellit në shenjë, një ose më shumë mundësi mund të paraqiten për t’u kapur për t’i dhënë një shtysë jetës së dashurisë. Do të ishte mirë t’i identifikonit. Mundësitë më të mira do të lindin sidomos në fundjavë, kur edhe për beqarwt do tw paraqiten takime tw papritura dhe flirtime.

Puna: Lajm i mirë në frontin e punës, jini ai që merr iniciativën për të kryer projektet që ju interesojnë më së shumti. Këtë javë mund të ketë kënaqësi të mwdha për ata që kanë biznesin e tyre, por lodhja mund të ndryshojë idetë. Do t’ju duhet shumë pushim dhe do të shmangni diskutimet e panevojshme.

Demi

Dashuria: Disa prej jush mund të ankohen për partnerin/en tuaj. Ata që janë të lodhur nga rutina e zakonshme mund të vendosin të bëjnë një ndryshim në jetën e tyre të dashurisë, sepse ata nuk duan të jenë të kënaqur. Të mërkurën dhe të enjten do të jenë ditët më të mira për individët që duan të fillojnë njohje të reja.

Puna: Fillimi i kësaj jave mund të jetë përpjetë për shkak të pengesave dhe ngjarjeve të papritura. Në punë ju do të duhet të prisni për rezultate pozitive. Edhe nëse ka shumë mundësi për t’u kapur, duhet të jeni të kujdesshëm për të njohur ato më të mirat. Me kolegët mund të ketë disa probleme të vogla, por fatmirësisht disponueshmëria juaj do të zbutë çdo mosmarrëveshje dhe pakënaqësi.

Binjakët

Dashuria: Do të jetë një javë vendimesh në dashuri për Binjakët, të cilët do të gjejnë veten në udhëkryq, veçanërisht nëse ata janë duke takuar dy vetë. Tani është koha për të zgjedhur me kë të vazhdoni njohjet, privilegjoni ndjenjat, por mos e mohoni arsyen. Mund të jetë e nevojshme reflektimi i zërit. Të dyja si për çiftet dhe beqarwt të shtunën dhe të dielën do të jenë ditët më të mira për sqarime.

Puna: Në punë, përpiquni të bëni pyetje dhe mund të arrini rezultate të mëdha. Moment i pafat për investime afatgjata, ruhuni nga fitimet e rreme që mund të çojnë në surpriza negative. Vepro vetëm në tokë të sigurt.

Gaforrja

Dashuria: Gjendja për të lindurit e shenjës këtë javë nuk do të jetë e drejtë deri tek yjet dhe ankthet e shqetësimet mund të derdhen drejt partnerit/es. Për fat të mirë, shumë njerëz do të kenë një person pranë tyre, të cilët do të jenë në gjendje t’i mbushin me gëzim, me kusht që ato të jenë në dispozicion. Javë me fat për beqarwt, takimet nuk do të mungojnw, më tw mirat parashikohen të premten.

Puna: Ata që po kalojnë një fazë pozitive në sferën profesionale, nuk mund të mohojnë se është gjithashtu e mbushur me përgjegjësi dhe kurthe. Nëse keni marrëdhënie profesionale me njerëz që janë larg nga mënyra juaj e të qenit, Jupiteri do t’ju japë mbrojtje dhe do t’ju japë të gjitha pozitivitet që ju nevojiten për të marrë përfitime në punë.

Luani

Dashuria: Duhet të jeni shumë të duruar këtë javë, veçanërisht nëse jeni në një marrëdhënie krize. Nëse jeni vetëm dhe dikush po ju takon, provoni të jeni të kujdesshëm dhe mos u mashtroni nga fjalët. Të hënën, të martën dhe të premten do të jenë ditët më të mira që t’u kushtohen partnerëve dhe fëmijëve, por edhe të jeni me miqtë tuaj më të afërt.

Puna: Kushdo që ka ndërtuar këtë javë për tërë këtë muaj do të jetë në gjendje të korrë frytet e para të punës së tyre. Momenti definitivisht të kënaqshme ju presin, dhe financat gjithashtu do të jenë të mira, duke pasur parasysh sakrificat që keni bërë. Ju do të jeni shumë të kënaqur me rezultatet e arritura!

Virgjëresha

Dashuria: Ngjarjet e kohëve të fundit kanë vënë një tendosje në këmbënguljen e Virgjwreshws dhe këtë javë do të jeni në gjendje të paguani pasojat duke iu dorëzuar disa ngjarjeve që do të ndodhin. Të mërkurën grindje tw mundshme me të dashurit, të cilat mund të shmangen me gatishmëri më të madhe për dialog.

Puna: Nëse jeni duke kërkuar për kontakte dhe bashkëpunime të reja, java do të jetë shumë me fat për ju. Jupiteri do të jetë në shenjën tuaj dhe do të favorizojë projekte të mëdha. Dikush mund të lulwzojë një projekt që ai besonte se e humbi dhe e bën atë të lulëzojë përsëri. Të hënën dhe të martën mund të jeni pak të stresuar.

Peshorja

Dashuria: Marrëdhëniet e lindura në muajt e fundit duket të jenë të rëndësishme, kështu që nëse jeni të interesuar për dikë, mos humbisni të tregoni atë që ndjeheni. Kush do të ketë nevojë për sqarime do t’u duhet t’i pyesë menjëherë, në mënyrë që të mos lënë mesazhe të gabuara. Prej të mërkurës edhe beqarwt do të kenë dëshirën për të sqaruar njohjet e reja.

Puna: Lajme në lidhje me punën, dikush mund të transferohet, sidomos të rinjtë gjithashtu do të jenë subjekt i ndryshimeve në role. Ballafaqimi me sfida të reja do të sjellë një frymë freskie që do të përfitojë nga niveli i prodhimit dhe do të ketë mundësi të shkëlqyera për ata që punojnë në mënyrë të pavarur për të rritur dhe tërhequr klientët.

Akrepi

Dashuria. Në dashuri mund të ketë disa konflikte edhe në çifte shumë të ngushta. Të zhgënjyer dhe të heshtur, shumica e tyre në këto shtatë ditë do të jenë pak të prirur për argëtim dhe ata do të duan të përkushtohen ndaj vetes dhe mirëqenies së tyre, duke iu shmangur komunikimit më shumë sesa është rreptësisht e nevojshme. Madje edhe beqarwt do të jenë të pakualifikuar dhe do të tentojnë të humbasin takimet.

Puna: Në këtë javë do të jetë e vështirë të përfundoni diçka konkrete. Megjithatë, situata do të përmirësohet rreth të enjtes dhe të premten, dhe kënaqësitë e papritura të punës mund të vijnë gjithashtu. Mundohuni të kujdeseni për marrëdhëniet me kolegët dhe eprorët, ato do të jenë të dobishme për ju.

Shigjetari

Dashuria. Java e ndarë midis dashurisë dhe punës, nga njëra anë çështjet e dashurisë do të vazhdojnë në heshtje deri të mërkurën, por pastaj tonet do të bëhen më të hidhura. Për fat të mirë, të dielën, gjendja e mirë do të të bëjë të lwsh krenarinw mënjanë dhe të të vlerësoni gëzimet e vogla të dashurisë. Për beqarwt do të jetë një javë e uljeve dhe ngritjeve, por fundjava do të jetë e qetë.

Puna: Një periudhë e eksperimentimit në punë, sidomos për ata që duan të kuptojnë atë që me të vërtetë po bëjnë. Kujdes nga e marta dhe e mërkura, ku nervozizmi mund të mbajë dhe të ngatërrojë idetë. Jini të qartw për të menaxhuar më mirë negociatat dhe bizneset e rëndësishme.

Bricjapi

Dashuria. Ju jeni shumë të zënë me një marrëdhënie, por keni frikë nga ndjenjat tuaja dhe jeni të zhgënjyer. Mundohuni të relaksoheni dhe të jetoni çdo situatë me qetësi të madhe. Java do të jetë në rimëkëmbje në lidhje me ndjenjat dhe do të jeni në gjendje të menaxhoni më mirë të gjitha situatat, madje edhe beqawt do të jenë në gjendje të përballen me çdo gjë në mënyrën e duhur.

Puna: java do të jetë në krye për karrierën dhe shumë do të jenë në gjendje të arrijnë qëllime të mëtejshme. Perspektivat për fitime të reja janë mjaft optimiste dhe do të ketë njohje dhe vlerësim për qëllimet e arritura.

Ujori

Dashuria: Ditët e para të javës nuk do të fillojnë në mënyrën më të mirë për sferën sentimentale, mund të ketë keqkuptime edhe midis çifteve më të ngurta. Por situata do të përmirësohet gjatë fundjavës dhe shumë njerëz do të jenë në gjendje të zgjidhin disa probleme ekonomike që e shqetësojnë familjen. Beqarwt do të kushtojnë veten për interesat e tyre.

Puna: Të angazhuar dhe të gatshëm të bëjnë gjithçka për të arritur qëllimet e tyre, Ujorwt do të vazhdojnë pa shikuar diku tjetër dhe do të ecin përpara me besim në mjedisin e punës. Të shtunën dhe të dielën ata mund të marrin një pushim të merituar dhe të relaksohen pas vështirësive.

Peshqit

Dashuria. Nostalgjike dhe melankolike, Peshqit do të kalojnë një javë plot mendime të vështira që mund të çojnë në apati dhe izolimin. Yjet, megjithatë, na këshillojnë që të mos hidhen poshtë dhe të reagojnë, vetëm kështu ju mund të tejkaloni frikën dhe ankthet që ju mundojnë, si xhelozia ndaj partnerit/es tuaj. Takime për ata që janë vetëm.

Puna: Në këtë javë Peshqit do të kalojnë më shumë kohë në punë sesa në dashuri, por nëse keni të drejtën tjetër pranë jush do të jetë mirëkuptimi. Jeta profesionale është shumë e rëndësishme tani, veçanërisht nëse ka avancime në karrierë që ju nuk doni të humbni.