Dashi

Dashuria: Do të jetë një javë që nuk do të fillojë në mënyrën më të mirë për shkak të diskutimeve me partnerin tuaj. Sqaroni dhe bisedoni me të dashurin tuaj dhe mësoni të dëgjoni edhe pikëpamjet e tyre. Ata që janë beqarë do të tërheqin vëmendjen e një personi me të cilin do të arrijnë një mirëkuptim fizik dhe mendor.

Puna: Yjet premtojnë ndryshime të mëdha dhe projektet e reja janë gati për të marrë start. Sidoqoftë, do të lindin pyetje të papritura që do t’ju çojnë të ndryshoni strategjitë dhe shtigjet. Kujdes para se të planifikoni çdo lëvizje, tregoni kujdes përpara se të merrni masa. Horoskopi rekomandon që të rishikoni qëllimet për të mos kërcyer në errësirë.

Demi

Dashuria: Mungesa e mirëkuptimit me partnerin tuaj do ju bëjë që të keni një kohë të vështirë këtë javë. Për të prishur qetësinë tuaj mund të ketë gjithashtu ndërhyrje të jashtme. Sidoqoftë, nëse dashuria është e fortë, mund të jeni të sigurt. Beqarët nuk do duan që në këtë moment të përfshihen në marrëdhënie të qëndrueshme, por do të preferojnë flirte të flakta dhe jo të përkushtuara.

Puna: Planetët janë pozitivë dhe ofrojnë fitime të papritura, por edhe lavdërime dhe shpërblime për ata që punojnë për të tjerët. Edhe nëse nuk ndjeheni të lirë të kryeni detyrat e caktuara siç dëshironi, do t’i kryeni ato me përkushtim. Në ditët e fundjavës, do të keni takime që mund të rritin ambiciet tuaja.

Binjakët

Dashuria: Do të ketë disa dallime me partnerin tuaj dhe do të ndjeni dëshirën për të shpëtuar nga detyrimet dhe detyrat. Energjitë erotike do të jenë akoma ato që do të ringjallin marrëdhënien e çiftit, por përpiquni t’i kushtoni vëmendje mënyrës sesi përdorni fjalët. Takimet e beqarëve do jenë mbreslënëse .

Puna: Javë prodhuese, plot mundësi për tu shfrytëzuar. Do të filloni me nisma të reja dhe do të jeni gjithashtu komunikues të shkëlqyeshëm. Për ta bërë një projekt më të mirë, do të duhet të rishikoni programet dhe objektivat, por do bëni më mirë, të mbështeteni në ndihmën e një personi ekspert.

Gaforrja

Dashuria: Kjo javë është një javë e shkëlqyer që çiftet të konsolidojnë marrëveshjen. Venusi ju fton të kushtoni vëmendje në detaje dhe të praktikoni heshtjen. Jupiteri inkurajon ata që duan të mbarojnë një marrëdhënie shumë të shkuar për të parë përpara. Beqarët duhet të luajnë me joshje nëse duan të tërheqin vëmendjen e një personi për të cilin kujdesen.

Puna: Fillimi i javës do të jetë përcaktues në ton, por gjërat mund të përkeqësohen në mënyrë të konsiderueshme ndërsa përparojnë ditët. Më mirë të relaksoheni dhe të mos punoni gjatë orarit të punës. Në fund të javës do të jetë e nevojshme të rishikoni taktikat dhe planet përpara se të filloni një projekt.

Luani

Dashuria: Gjatë javës mund të ketë hidhërim dhe zhgënjime në marrëdhënie. Horoskopi këshillon të mbani sytë hapur, sepse mund të shfaqeni pak të hutuar dhe të bëni gabimin të lini mënjanë nevojat e partnerit tuaj. Edhe për beqarët ndjekja e aventurave të reja gjërat nuk do të jenë të lehta, kështu që ju duhet të jeni vigjilentë.

Puna: Ju po kaloni një periudhë në të cilën fantazia po rritet shumë dhe krijimtaria në punë është e tillë që t’ju bëjë të krijoni ide të mahnitshme. Falë talentit tuaj, që nga ditët e para të kësaj jave do të arrini një kulm shumë të lartë të vetëvlerësimit dhe për të përfituar është bashkëpunimi mes kolegëve.

Virgjëresha

Dashuria: Këtë javë sfera sentimentale do të zërë një vend shumë të rëndësishëm tek ata që lindin nga shenja. Do të jeni në gjendje të rinovoni mirëkuptimet e vjetra dhe të krijoni të reja. Çiftet e konsoliduara mund të bashkojnë projekte për dy. Beqarët do jenë në gjendje të përfitojnë nga shumë mundësi për t’u përfshirë në takime romantike, por do të jetë më mirë të shmangni marrëdhëniet në distanca të gjata.

Puna: Pushimi i pushimeve do të ketë pasoja negative në kthimin tuaj në punë. Do të keni një konfuzion të tillë në kokën tuaj që nuk do të mund të bëni më të mirën tuaj menjëherë, kështu që së pari duhet të vini mendjen tuaj në rregull.

Peshorja

Dashuria: Çiftet do të marrin dashuri me konsideratë më të madhe këtë javë. Sidoqoftë, njohjet e reja mund të kushtëzojnë dhe dëmtojnë marrëdhëniet që siç duket janë krijuar mirë. Mos u shqetësoni, nëse jeni të sigurt për ndjenjat tuaja gjithçka do të jetë mirë. Venusi i bën beqarët shumë karizmatikë dhe madje edhe ata që kanë mbyllur një histori kohët e fundit, do të jenë në gjendje të harrojnë.

Puna: Këtë javë dikush do të detyrohet të punojë më shumë sesa duhet. Shkoni përpara me këmbëngulje dhe durim dhe do të shpërbleheni. Shumë nga shenjat do të gjejnë pika takimi me njerëzit me të cilët bashkëpunojnë, por njeriu duhet të jetë vigjilent dhe i kujdesshëm. Gjatë fundjavës do të keni mundësi të relaksoheni dhe të rivendosni mirëqenien psiko-fizike.

Akrepi

Dashuria: Këtë javë do të jeni shumë më të prirur të kërkoni shoqërinë e partnerit sesa për miqësi në përgjithësi. Në çifte të ngurta dashuria shkëlqen dhe atmosfera bëhet e qetë dhe goditjet e fatit të Jupiterit ndihmojnë ata që duan të krijojnë një familje. Beqarët duhet t’i kushtojnë vëmendje takimeve të reja, veçanërisht nëse ata ende kanë një ish në kokën e tyre.

Puna: Dëshira për t’u përfshirë mund të humbasë këtë javë. Në fakt, pas pushimeve pak kohë më parë, ju jeni ende të gatshëm të rifilloni ritmin e punës, por ende plot energji dhe keni energjinë e nevojshme për të qenë efikas në punë. Për pasojë duhet të koordinoni mirë angazhimet tuaja për të mos lënë pas dore detajet e rëndësishme.

Shigjetari

Dashuria: Këtë javë vendasit e shenjës do të kenë një qëndrim reflektues. Do të jeni shumë më të prirur të ktheheni në zakonet e vjetra dhe preferoni të kaloni mbrëmjet me partnerin tuaj. Beqarët në kërkimin e aventurave të reja do të jenë të kënaqur, ndërsa të tjerët do të jenë në gjendje të fillojnë një flirtim shumë tërheqës.

Puna: Horoskopi njofton se po zhvillohet përparimi, megjithatë mund të lindin situata që do të çojnë në ndalimin e fitimeve. Dikush do të tundohet të kthehet, por do të ishte më mirë të këshilloheni të mos bëni gabime. Në fundjavë, ju mund të arrini qëllime të ndryshme me vendosmëri.

Bricjapi

Dashuria: Gjatë javës mund të ketë ndryshime në marrëdhënie më pak të konsoliduara, shumë prej të cilave do të përfundojnë. Çiftet e reja do të duhet t’i kushtojnë vëmendje gabimeve të vogla që kërkojnë bashkëpunim maksimal për të shmangur grindjet. Horoskopi inkurajon beqarët të besojnë më shumë në veten e tyre dhe mbi të gjitha, të besojnë të tjerët.

Puna: Fatkeqësisht, disa pengesa të shkaktuara nga Saturni do t’ju vënë në vështirësi, por do të përballeni me gjithçka me një buzëqeshje dhe me një përqendrim të fortë. Dëshira për të arritur qëllime të rëndësishme profesionale do të bëjë që shumë njerëz të përballen me gjithçka me vendosmëri.

Ujori

Dashuria: Java hapet me shumë dyshime dhe mendime të dyta, veçanërisht gjatë tre ditëve të fundit, mund të merrnin vendime të nxituara në lidhje me sferën sentimentale. Xhelozia ndaj partnerit tuaj do të shkaktojë grindje. Beqarët do fillojnë njohje intriguese dhe tërheqëse. Për shumë njerëz, një takim i rëndësishëm mund të jetë me fat!

Puna: Java premton të jetë interesante për shkëmbimet tregtare por edhe për ata që kërkojnë një vend pune për ca kohë. Ju nuk duhet të hiqni dorë dhe yjet ju ftojnë të jeni vigjilent dhe të jeni të hapur për gjëra të reja. Marsi ju jep energji dhe dëshirë dhe me mbështetjen e saj do të jeni në gjendje të sillni rend për çështje ligjore të trazuara.

Peshqit

Dashuria: Gjatë javës konfuzioni do të mbretërojë, pavarësisht gjithçkaje do të thirreni për të bërë zgjedhje. Një histori e veshur nga disa keqkuptime nuk mund të vazhdojë më, prandaj është më mirë të marrësh një pozicion të qartë dhe vendimtar. Venusi favorizon takimet për zemrat e vetmuara dhe i inkurajon ata të dalin më shumë dhe të argëtohen. Ndoshta gjatë rrugës mund të takosh një shpirt binjak.

Puna: Fryma e iniciativës dhe këmbënguljes do t’ju lejojnë të shkëlqeni. Talenti juaj nuk do të kalojë pa u vënë re, por horoskopi njofton se do të duhet të guxoni, pa e lënë veten të largohet nga humbja e situatave të dukshme tërheqëse. Do të jeni në gjendje të provoni punë të reja dhe të ndryshme, por do të duhet të provoni se jeni luftues dhe i zellshëm.