Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Gjatë kësaj jave do të jeni shumë të dyshimtë, veçanërisht ndaj atyre që ju interesojnë më shumë, siç është partneri juaj. Ndoshta kjo do t’ju bëjë nervoz deri në pikën e nxitjes së grindjeve. Kjo situatë për fat të keq nuk do të zhbllokohet lehtësisht. Beqarët do realizojnë disa njohje të reja mjaft interesante.

Puna: Pas disa problemeve në punë më në fund do të gjeni harmoninë dhe qetësinë e duhur në fushën profesionale. Sidoqoftë, shmangni marrjen e një qëndrimi superioriteti sepse mbase tani jeni shumë i pëlqyer, bëhet fjalë për harmoninë me kolegët. Jini të përulur dhe përpiquni të mos ngjallni polemika, marrëdhëniet do të përmirësohen.

Demi

Dashuria: Këtë javë do të përjetoni emocione të pazakonta dhe intensive, madje mund të vendosni ta ktheni faqen. Kjo nuk do të thotë të lini partnerin, por të ndryshoni zakonet dhe të shikoni horizonte të reja. Sidoqoftë, nëse doni të kurseni atë që mund të shpëtohet, kërkoni dialog, në mënyrë që të bëni disa kompromise. Beqarët mund të bien në dashuri, Cupidi mund të arrijë në çdo kohë!

Puna: ashtë një periudhë sfiduese, e cila do të kërkojë përqendrim maksimal për të realizuar qëllimet, propozimet dhe situatat që keni vendosur më parë.

Binjakët

Dashuria: Edhe nëse shfaqeni pak të shkëputur, këtë javë do ta lini veten të shkojë në dashuri të ngrohtë dhe mund ta gjeni veten më pasion. Do të ketë xhelozi dashurie në çifte, por kjo nuk do të ndikojë në disponimin tuaj. Javë e gazuar për beqarët, do të jetë e lehtë të shfaqin dëshira për pasion dhe të jeni pushtues zemrash!

Puna: Këtë javë në punë do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Në veçanti, ju duhet të shmangni investimet e pamatura dhe të prisni edhe para se të filloni me një shpenzim shumë të kërkuar. Nuk do të jetë një kohë e mirë për para, kështu që bashkëpunimet me njerëzit që tashmë i njihni do të jenë më të mira.

Gaforrja

Dashuria: Kjo do të jetë java ideale për të bërë pushtime dhe për të përfituar nga marrëveshja me partnerin. Kujdes nga disa dashnorë që dëshirojnë të simpatizojnë gjysmën tuaj më të mirë. Sidoqoftë, një sqarim i papritur do të jetë i mjaftueshëm për të rivendosur një ekuilibër. Zemrat e beqarëve do të mahniten nga pamja intriguese dhe mbajtja e pasionit do të jetë shumë e vështirë!

Puna: Këtë javë do të keni mundësinë të digjni fazat dhe të arrini rezultate të jashtëzakonshme. Falë aftësive tuaja të komunikimit, do të jeni të qartë dhe të drejtpërdrejtë dhe do të vazhdoni me sukses. Do të ketë rezultate të shkëlqyera nëse punoni në tregti ose me publikun ose nëse keni për të mbyllur marrëveshje dhe kontrata. Në çdo rast, do të jeni në gjendje të pohoni veten dhe të arrini qëllimet tuaja.

Luani

Dashuria: Gjatë javës mund të ketë keqkuptime me të dashurin tuaj, të lidhura me jetën e përditshme, ose xhelozi të vogla, të cilat mund të shmangen. Në vend që të luftoni, bëni një hap prapa dhe përdorni energjinë tuaj për diçka më interesante, siç është të dilni dhe të keni një kohë të mirë së bashku! Beqarët të tregojnë kujdes me njohjet e reja.

Puna: Tranzitet planetare shpallin një javë të favorshme në punë, por do të duhet të luani dhe tregoheni dinak. Përfitoni nga idetë e qarta që do të keni dhe përpiquni të merrni parasysh të papriturat, në mënyrë që të jeni gati për çdo eventualitet. Do të keni vendosmërinë e duhur për të përballuar gjithçka, dhe madje edhe atë pak fat që do t’ju duhet për të mbrojtur rezultatet.

Virgjëresha

Dashuria: Në këtë javë do të keni mundësi të hapeni me partnerin tuaj dhe të flisni për gjithçka. Nëse keni nevojë për të sqaruar, mos vononi. Në vend të kësaj, përpiquni të gjeni pikën e kontaktit midis jush dhe të dashurit tuaj dhe lini veten të shkoni në emocione. Beqarët do kenë pak dëshirë të kërkojnë një shpirt binjak, do të jenë më të prirur për aventura.

Puna: Është një kohë e shkëlqyeshme për profesionin, pavarësisht nga sektori ku mund të mbështeteni në raste të favorshme dhe me një aftësi të madhe për përqendrim, gjë që do t’ju lejojë të jeni gjithmonë të kthjellët. E enjtja do të jetë dita e përsosur për të nënshkruar një kontratë, të kërkoni punë ose të gjeni një zgjidhje për problemet para-ekzistuese.

Peshorja

Dashuria: Mundohuni të jeni krijues këtë javë dhe do të përjetoni disa marrëdhënie sentimentale më të pakujdesshme. Në disa raste, butësia mund të ishte arma fituese për të shijuar më shumë. Çiftet do të duhet të moderojnë tonet, duke u përpjekur t’i ulin sa më shpejt që të ndjehen të pakëndshëm. Beqarët do preferojnë të hedhin një vështrim në të ardhmen, duke mbajtur qëllimet e tyre.

Puna: Jo gjithçka do të shkojë pa probleme këtë javë, disa mundime më shumë që duhet të pranoni. Sidoqoftë, mundohuni të tregoheni të palëkundur dhe të bëni çmos që të mos bëni gabime.

Akrepi

Dashuria: Dashuria do të jetë gurthemeli i javës, me majat e butësisë gjatë fundjavës. Mundohuni të orientoheni drejt njerëzve plotësisht të rinj, nëse nuk keni ende marrëdhënie të qëndrueshme dhe tregohuni më të hapur ndaj atyre që nuk e dinë prejardhjen tuaj. Çiftet do ta vlerësojnë më mirë partnerin e tyre nëse kalojnë pjesën më të madhe të ditës së bashku. Beqarët do preferojnë të gjejnë dikë shumë afër karakterit të tyre.

Puna: Ju keni dyfishuar përpjekjet tuaja, duke besuar se ata do të vlejnë diçka, por njerëzit jo gjithmonë e vërejnë atë që është bërë. Në vend që të jeni kokëfortë për tema të caktuara, merrni parasysh mundësinë e ndryshimit të drejtimit dhe ndërmarrjes së projekteve të reja.

Shigjetari

Dashuria: Këtë javë do të ketë një mundësi për të ditur kush është një mik i vërtetë dhe kush jo. Me siguri do të ketë përplasje, situata të pakëndshme, por do të keni ide shumë më të qarta. Çiftet me siguri do të gjejnë një mënyrë për t’u marrë me çështjet e tyre, ndërsa beqarët do të gjejnë mjaft disponibilitet në njohje të reja.

Puna: Puna është e qëndrueshme, megjithatë do të keni pavendosje që do të kushtëzojnë ekipin tuaj. Ju nuk mund t’i lini të tjerët në pasiguri, veçanërisht njerëzit me të cilët punoni do të dëshirojnë përgjigje të qarta nga ju. Mundohuni të jepni përgjigjet e duhura në mënyrë që të mos destabilizoni të mirën e vogël që keni bërë.

Bricjapi

Dashuria: Mos u tregoni shumë pretendues për këtë javë, por prapë përpiquni të kërkoni diçka më shumë nga pikëpamja sentimentale. Çiftet do të hapin dyert për projekte të reja, por gjithçka është akoma në fazën krijuese, kështu që do të jetë e nevojshme të frenoni entuziazmin dhe të jeni më konkret. Beqarët do preferojnë të orientohen drejt njerëzve të lirë, një zgjedhje mjaft e mençur.

Puna: Këtë javë do të tërhiqeni plotësisht nga puna, përveç disa netëve sporadike dhe të Shtunave dhe të Dielave. Do të keni mundësinë të bëni disa ndryshime në gjendjen tuaj financiare dhe të vendosni përsëri disa gjëra të rëndësishme për të fituar më shumë fitime në të ardhmen. Do të jeni gati për sfida të reja, por kini kujdes nga zilia e atyre që e rrethojnë atë.

Ujori

Dashuria: Mundohuni të mos mungoni këtë javë, pasi njerëzit që ju duan juve ju duhet afërsia dhe ngrohtësia juaj. Mos u trego i ftohtë dhe i shkëputur vetëm sepse keni shqetësime. Çiftet do të duhet të mësojnë të marrin hapësirën e tyre dhe ta japin atë, ndërsa beqarët nuk do pranojnë me dëshirë këshillat nga njerëzit që nuk i njohin.

Puna: Edhe nëse jeni të vendosur në pjesën e përparme të punës, do të ndjeni që nga ditët e para të javës një rraskapitje që nuk do të largohet nga ju deri në fundjavë. Do të jenë këto dy ditë që do të ndiheni më të qetë dhe mund të bëni zgjedhje me qartësi më të madhe.

Peshqit

Dashuria: Parajsa për dashuri këtë javë do të jetë paqësore. Do të jeni të vëmendshëm dhe të dashuruar me partnerin tuaj dhe do dëshironi që tjetri të jetë i disponueshëm edhe për ju. Hidhni poshtë disa kompromise për të kaluar kohën më shpesh së bashku. Pas javëve të fundit me disa tension ju e meritoni. Beqarët nuk do duan të vendosin një frenë mbi njohjet, por pashmangshmërisht do të duhet të ndodhin nëse marrëveshja nuk fillon.

Puna: Gjatë javës do të duhet të merrni vendime të rëndësishme, por bëni atë pas një faze të përshtatshme reflektimi. Synimi juaj do të jetë gjithashtu të mos lejoni që shqetësimi juaj të rrjedhë tek të tjerët. Mos lejoni që krenaria të ndërpresë komunikimet me kolegët.