Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë nga noa.al. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Gjatë kësaj jave ju do të gjeni gjurmët që keni humbur dhe gjithashtu dashuria do të gjejë një stabilitet që disa ngjarje kanë komprometuar seriozisht. Merita nuk do të jetë vetëm për ata që janë përreth jush, por edhe për ju: në të vërtetë do të jeni më paqësorë dhe më pak të prirur për t’u grindur. Edhe beqarët do të jenë shumë të disponueshëm dhe do të shmangin çdo polemikë.

Puna: Krahasuar me javët e fundit ju do të ndiheni më pak intolerantë në vendin e punës dhe do të jeni më të hapur ndaj bashkëpunimeve. Qëndrimi juaj më i pajtueshëm do të favorizojë fillimin e negociatave të reja dhe përfitimet do të përfitojnë. Duket si një fundjavë e qetë.

Demi

Dashuria: Java shpall perspektiva të mëdha për shenjën e Demit në dashuri. Situata sentimentale do të përmirësohet më tej gjatë fundjavës, kur shumë nga shenjat do të vendosin të planifikojnë diçka të këndshme për të kaluar momente të këndshme. Edhe për beqarët java do të jetë shumë aktive në një nivel erotik.

Puna: kokëfortë dhe të vendosur, ata që lindin nën shenjën e Demit do të jenë energjikë në punë dhe plot dëshirë për të punuar. Ditët qendrore do t’i shohin ato më produktive, por edhe në fundjavë ju mund të merrni një buxhet më shumë se sa të kënaqshëm. Ju do të keni një rritje financiare me të cilën duhet llogaritur.

Binjakët

Dashuria: Hyrja e Marsit në shenjën e tyre do të favorizojë zhvillime pozitive në punët e dashurisë. Tensionet në familje do të lehtësohen lehtë nga mënyra juaj e të qenit të sjellshëm dhe do të keni mundësinë e organizimit të mbrëmjeve të bukura romantike. Gjatë fundjavës mund të arrini majat e pasionit që nuk janë parë për një kohë dhe nëse jeni vetëm ose si çift që nuk do të largoheni.

Puna: Javën do të karakterizohet nga këmbëngulja që vendasit do të trajtojnë në vendin e punës. Kryeneçësia dhe rezultatet e arritura do ta bëjnë mjedisin më paqësor. Dëshira për të punuar nuk mungon dhe do të ndihet deri në atë pikë sa dëshiron të krijojë një marrëdhënie sa më paqësore me kolegët.

Gaforrja

Dashuria: Këtë javë mund të ketë dallime mendimi brenda familjes ose çiftit, dhe kjo mund të çojë të lindurit e shenjës në grindje. Mundohuni të mos e tërhiqni litarin, shumë e vështirë ose ndryshe mosmarrëveshjet do të jenë të vështira për t’u kaluar. Nga e enjtja nervoziteti mund të zvogëlohet dhe do të keni shanset e pajtimit me partnerin/en. Beqarët nga ana e tyre do të duhet të mbajnë një qëndrim më pak të bezdisshëm ndaj disa njohjeve të reja.

Puna: Fërkimet në dashuri mund të kenë pasoja në sferën e punës dhe java do të jetë mjaft e vështirë për t’u marrë me të. Për fat të mirë nga e premtja, kjo është kur ju keni më pak punë për të bërë, nervozizmi dhe ankthi do të ulet ndjeshëm. Fundjava do të jetë shumë më e qetë dhe ju mund t’ia kushtoni atë relaksit.

Luani

Dashuria: Fillon java e zënë, do të keni pak kohë për t’u kushtuar ndjenjave dhe kjo mund të krijojë mospërputhje me personin e zemrës. Ju gjithsesi do të përpiqeni të rikuperoni gjatë fundjavës, kur do të jeni më të lirë të kushtoni veten tek partneri juaj. Lajme të mira vijnë për zemrat e vetmuara, pyetjet sentimentale do të marrin një kthesë të favorshme.

Puna: Të hënën dhe të martën pozicionet astrale do t’i shpërblejnë ata që kanë lindur nga shenja, të cilët do të guxojnë të punojnë. Në të vërtetë, mund të ketë disa përparime falë ideve të zgjuara që nuk do të shihni kohën për të zbatuar. Megjithatë, kini kujdes që të mos jeni shumë të tensionuar me kolegët.

Virgjëresha

Dashuria: Ditët e para të kësaj jave do të vazhdojnë pa gunga në anën sentimentale. Prej të mërkurës e tutje ambienti I dashurisë do të mbushet me vëmendje dhe do të vazhdojë deri në fundjavë, duke ju dhënë emocione të reja. Ndoshta një udhëtim romantik, i cili mund ti interesojë madje edhe beqarëve të shenjës.

Puna: Disa ngjarje në ditët qendrore të javës do të jenë vendimtare për arritjen e qëllimeve tuaja. Do të ketë shumë për të bërë dhe ata që lindin nga shenja do të duhet të lëvizin për të përfunduar detyrat e disa projekteve ekzistuese të punës. Megjithatë, kënaqësitë ekonomike nuk duhet të vonohen.

Peshorja

Dashuria: Në këto shtatë ditë Yjet do të rriten dhe do të shpallin një javë të ndritshme për dashurinë. Energjia do të trefishohet dhe shumë prej jush do të jenë në gjendje ta kushtojnë veten në projekte të reja, madje edhe ato afatgjata, të tilla si dasma dhe bashkëjetesa. Takimet e reja do të sjellin shumë gjëra të bukura edhe tek beqarët, të cilët do të kenë shumë mundësi për të gjetur dashurinë e vërtetë.

Puna: Hapet një periudhë pune e re, të gjitha vështirësitë që keni kaluar do të jenë vetëm një kujtim i keq. Këtë javë do të jetë e drejta për të gjetur harmoni me kolegët dhe eprorët, dhe t’ju bëjë të vlerësoheni si dëshironi. Sidoqoftë, merrni pak kohë pa asnjë dyshim.

Akrepi

Dashuria: Këtë javë do të jeni shumë të ndjeshëm ndaj kritikave, aq shumë sa që do të ndiheni të papërshtatshëm dhe gjithashtu shumë të ndjeshëm. Do të bëhet më mirë të premten, kur atmosfera në familje të bëhet më paqësore dhe partneri/ja do të jenë më të disponueshëm për ju. Deri atëherë, jinni të durueshëm! Fundjavë interesante për beqarët, do të ketë takime të veçanta!

Puna: Pengesat që do të hasni në punë nuk do të numërohen, përveç disa ditësh si e mërkura dhe e enjtja në mëngjes, kur gjërat do të shfaqen në një dritë më të mirë. Java premton të jetë plotë pengesa dhe në të gjitha gjasat do të ndikojë negativisht në disponimin tuaj duke ju bërë të padurueshëm.

Shigjetari

Dashuria: Sfera e dashurisë do të jetë shumë e gjallë, disa surpriza të pakëndshme mund të shqetësojnë jetën tuaj private. Ndërhyrja nga një anëtar i familjes do t’ju bëjë edhe më nervoz, ju dëshironi që ju të vendosni për veten tuaj se çfarë është më e mira për ju. Fundjava do të jetë edhe më nervoze sa i përket ndjenjave dhe madje edhe për beqarët do të ketë momente të pakëndshme.

Puna: Fusha e punës gjatë kësaj jave do të jetë veçanërisht e vështirë, udhëheqësit dhe kolegët mund të sillen në mënyrë të dykuptimtë, sidomos të enjten dhe të premten. Disa kritika nuk do të apelojnë për ju, por përgjigjuni me edukatë, që të mos ushqeni mospërputhje.

Bricjapi

Dashuria: Situata sentimentale po kalon një kohë të mirë. Ju keni arritur një qëllim të mirë si në nivelin e familjes dhe brenda çiftit, dhe për momentin gjithçka po shkon sipas planeve tuaja. Ju do të kaloni momente të këndshme me partnerin/en tuaj dhe fëmijët, ndërsa beqarët do të kenë disa probleme me njohjet e reja që do të jenë të pasigurta.

Puna: Yjet janë në favor të atyre që lindin nga shenja dhe mbrojnë investimet. Megjithatë, momentet e konfuzionit do të jenë të pashmangshme, si për të mbajtur angazhimet e bëra dhe për mungesën e burimeve nëse keni një aktivitet të pavarur. E premtja është dita më e mirë për negociata, ndërsa në fundjavë mund të keni disa ide të shkëlqyeshme për zgjidhjen e një situate urgjente.

Ujori

Dashuria: Pozicionet astrologjike nxjerrin në pah situata që janë më të favorshme për dashurinë sesa për punën. Sidomos nga e enjta dashuria do t’ju japë një shumë të kënaqësisë dhe harmoni në çift. Edhe erosi do të përfitojë, por edhe beqarët nuk do të kenë asgjë për t’u ankuar, do të ketë flirtime të reja në horizont dhe një fundjavë e zjarrtë!

Puna: Këtë javë mund të ketë mosmarrëveshje në vendin e punës që nuk do të mund ti kalosh lehtë. Në fakt, disa ngjarje mund të dëmtojnë qetësinë e ambientit të punës të atyre që janë të punësuar nga të tjerët.

Peshqit

Dashuria: Disa shpërthime me humor të mirë do ta bëjnë këtë javë më të durueshme, sidomos nga e marta e tutje, kur papritmas do të vendosni të riktheni trishtimin. Ju keni pasur zhgënjime nga dashuria që nuk mund ti harroni, por nëse jeni akoma në çift është sepse nuk keni guximin të ndaleni. Beqarët do ti japin hapësirë ??të mjaftueshme ndjenjave.

Puna: Do të ketë pak dëshirë për të bërë këtë javë dhe ata që lindin nga shenja do ta kenë të vështirë të bisedojnë te kolegët. Kjo do të ndikojë kryesisht ditët deri të mërkurën, por nga e shtuna disponimi do të fillojë të përmirësohet dhe dëshira për të lëvizur përsëri mund të rritet.