Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Java do të luhatet në dashuri, do të përpiqeni t’i kushtoni vëmendjen e duhur gjysmës tuaj dhe të kujdeseni për marrëdhënien tuaj. Do të ketë takime të rëndësishme për beqarët, ata që nuk kanë pasur marrëdhënie për një kohë të gjatë mund të shohin përfundimisht shpërthimin e pasionit.

Puna: do të jetë një javë e mbushur me kënaqësi, në sajë të këmbënguljes tuaj do të vijnë përfundimisht rezultatet. Ditët më fitimprurëse do të jenë ato të hënën dhe të mërkurën, në të cilën do të keni dëshmi për suksesin që keni arritur.

Demi

Dashuria: Në fillim të javës mund të keni një luftë me partnerin tuaj, por megjithatë, me një përpjekje të vogël, ju mund ta zgjidhni lehtë situatën dhe të krijoni miqësinë në çift. Gjatë javës mund të ketë edhe disa surpriza të këndshme, të cilat do të ndihmojnë shumë për të inkurajuar marrëdhënien. Edhe për ata që janë vetëm mund të ketë takime të shkëlqyera.

Puna: Megjithëse puna nuk do të jetë në anën tuaj, ju do të jeni plot energji dhe angazhimet tuaja nuk do të mungojnë. Edhe nëse nuk gjeni menjëherë zgjidhjen e duhur, insistoni, por mos provokoni diskutime me kolegët.

Binjakët

Dashuria: Këtë javë do të duhet të përpiqeni të zgjidhni disa çështje të pazgjidhura. Sfera e dashurisë është pak konfuze dhe ju duhet të reflektoni. Vendosni një dorë në zemrën tuaj për të qartësuar dhe dëgjuar emocionet tuaja. E enjtja dhe e premtja do të jenë ditë me fat për ata që duan të takojnë shpirtin binjak.

Puna: Gjendja e keqe kthehet në sferën profesionale. Diçka nuk po shkon sipas planeve tuaja dhe do të jeni shumë të ashpër edhe me kolegët që kanë respekt për ju. Mundohuni të shmangni diskutimet, të jeni të duruar dhe mos harroni se me qetësi ju zgjidhni gjithçka.

Gaforrja

Dashuria: Kushdo që ka këtë siguri që të ketë personin e duhur pranë jush këtë javë do të fillojë të bëjë plane të rëndësishme. Në vend të kësaj, ata që kanë pasur një krizë në çift dhe nuk e kanë zgjidhur akoma, sigurisht nuk do të jenë aq të mira dhe negativiteti i tyre do të pasqyrohet në mjedisin familjar. Megjithatë, gjërat do të jenë më të mira deri të mërkurën, kur edhe për beqarët do të ketë takime interesante.

Puna: Këtë javë yjet nuk janë shumë pozitive në punë, dhe për t’i bërë gjërat edhe më keq, do të ketë pak humor të keq. Por mos e humbni zemrën dhe mbështetuni në vendosmërinë tuaj për të kapërcyer ndonjë pengesë. Por kini kujdes që mos të hidhni ankthin tek kolegët tuaj, ata nuk e meritojnë aspak!

Luani

Dashuria: Në dashuri është një periudhë revolucioni për ata që lindin nga kjo shenjë. Këtë javë mund të jeni të ekspozuar ndaj situatave të pakëndshme, por për fat të mirë gjithçka do të zhduket gjatë fundjavës. Me partnerin, harmonia do të kthehet dhe ndjenjat do të forcohen. Edhe beqarët do të kenë mundësi të mira për të kaluar një fundjavë romantike.

Puna: Në nivel profesional, së shpejti mund të ketë lajme të mira për shkak të angazhimit tuaj. Java premton të jetë pozitive dhe do të ketë shumë mundësi për të bërë biznes nëse keni një aktivitet ose për të marrë ndonjë njohje nëse ndjek një karrierë profesionale.

Virgjëresha

Dashuria: Fillimi i javës mund të karakterizohet nga një nervozizëm i vogël për shkak të qëndrimit të paqartë të të dashurit. Xhelozia mund të përkeqësojë të kuptuarit dhe të ngrejë dyshime rreth ndjenjave. Për ata që janë vetëm dhe kanë mbyllur kohët e fundit një lidhje, kjo javë do të jetë shumë e favorshme për njohje të reja.

Puna: Është një kohë mjaft e lodhshme dhe shumë angazhime pune nuk ju lejojnë të pushoni. Për pjesën tjetër, java do të zhvillohet pa probleme dhe ngjarjet do të jenë të favorshme për bashkëpunimet. Do të ketë manifestime të dashamirësisë nga disa kolegë që do të mbështeten në aftësitë tuaja.

Peshorja

Dashuria: Për të lindurit e shenjës këtë javë dashuria nuk do të jetë në maksimum, por ju do të bëni gjithçka për të mos e fajësuar partnerin. Ata që kanë pasur marrëdhënie të vështira nuk do të kenë një jetë të lehtë dhe do të duhet kohë për të rimarrë besimin e humbur. Edhe zemrat e vetmuara në këtë periudhë do të hezitojnë të pranojnë këshillat e të tjerëve, por për dikë mund të vijë dashuria.

Puna: Do të jetë një javë në rënie në frontin e punës, do të ndiheni shumë të lodhur dhe nuk do të jeni në gjendje të plotësoni të njëjtin numër të detyrave si javën e kaluar. Nëse keni marrëdhënie profesionale me njerëz që janë larg nga mënyra juaj e të qenit, planetët do t’ju mbrojnë ende.

Akrepi

Dashuria: Java do të kalojë në heshtje midis dashurisë dhe familjes dhe ata që lindin nga shenja do të kenë shumë mundësi për të bërë disa pyetje të qarta. Një sqarim në fakt do të mjaftojë për të bërë gjithçka të shkojë në rrugën e duhur. Beqarët nuk do të duan të flasin shumë, por ata nuk duhet të kujdesen për gjykimin e të tjerëve në qoftë se ata duan të takojnë njerëz të rinj.

Puna: Fillimi i kësaj jave mund të jetë i vështirë për shumë nga shenjat, në punë do të ketë pengesa dhe rrethana të paparashikuara. Ju do të duhet të prisni pak më shumë për të marrë rezultate pozitive, por në kthim ju do të jeni në gjendje të shfrytëzoni mundësi të reja që yjet do t’ju japin. Edhe nëse dikush mund të ketë disa probleme të vogla me një koleg, për fat të mirë çdo gjë do të zbutet pa përgjigje të mëtejshme.

Shigjetari

Dashuria: Këtë javë, ata që lindin nën shenjën e Shigjetarit do të gjejnë veten përballë vendimeve të rëndësishme për jetën e tyre të dashurisë. Sidomos ata që po përjetojnë dy histori në të njëjtën kohë do të jenë të dyshimtë dhe nuk do të jetë e lehtë për të bërë një zgjedhje. Megjithatë, horoskopi rekomandon dëgjimin e zemrës ose shtyrjen e vendimeve. Të dyja si çiftet dhe beqarët, të shtunën dhe të dielën do të jenë dy ditë të mbushura me surpriza dhe relaksim.

Puna: Mundohuni të pyesni veten në frontin e punës, keni të gjitha parakushtet për të marrë rezultate të mëdha. Me kokëfortësinë dhe këmbënguljen që ju veçon, ju do të jeni shumë bindës.

Bricjapi

Dashuria: Këtë javë disponimi i Bricjapëve do të luhatet dhe do të reflektojë mbi marrëdhënien e çifteve. Midis grindjeve dhe keqkuptimeve nuk do të jetë e lehtë për t’u larguar nga zemërimi, por për fat të mirë dashuria nuk do të mungojë dhe bërja e paqes do të jetë gjithashtu shumë e këndshme. Fundjava premton të jetë e qetë, madje edhe për beqarët, java do të përfundojë me disa takime magjike!

Puna: Një javë pune shumë e zënë ju pret, por përpiquni të bëni detyrën tuaj pa konkurruar shumë me kolegët. Bëni mirë të shmangni marrjen e hapit më të gjatë se sa keni këmbën tuaj. Në vend të kësaj, përpiquni të krijoni diçka që ia vlen të ndiqni nëse dëshironi të investoni.

Ujori

Dashuria: Disa probleme që nuk i keni zgjidhur ende me të dashurin tuaj, mund të kthehen më fort se më parë. Yjet ju këshillojnë t’i ekspozoni ndjenjat tuaja, që të jeni të qetë. Beqarët nuk do të duan të jenë shumë në qendër të vëmendjes, pasi ata nuk janë shumë të bindur për pranimin e një lidhje. Dëshira për momentin është që të shijojmë verën, atëherë do të shohin!

Puna: Këtë javë do të duhet të merreni me situata më të mëdha se vetja. Ditët më të mira të javës do të jenë të martën dhe të mërkurën, gjithçka do të vazhdojë të jetë e qetë. Megjithatë, mos lejoni që njerëzit që punojnë me ju, të nguteni, por merrini vendimet tuaja me qetësi.

Peshqit

Dashuria: Ju do të kaloni një javë të mbushur me emocione, pasioni do të jetë qielli i lartë dhe shumë nga shenjat do të jenë në gjendje të përjetojnë ndjesi të reja. Dikush mund të marrë një pushim nga raporti zyrtar dhe nuk do të jetë e lehtë të jetosh me një sekret, kështu që do të ishte më mirë të flisnit për këtë para se të ishte tepër vonë. Do të jetë një fundjavë e shkëlqyer për të dyja si çiftet dhe beqarët.

Puna: Projektet e punës do të kenë pak më shumë ekstra këtë javë, por nëse diçka shkon keq, ju nuk duhet ta hiqni atë te njerëzit rreth jush. Kaloni më shumë kohë në punët tuaja dhe mos u shqetësoni për atë që mendojnë të tjerët. Ju ende keni mundësinë të rriteni, edhe nëse nuk do të ketë përplasje me kolegët.