Policia e Shkodrës ka lokalizuar dhe arestuar një shtetas të shpallur në kërkim.

Në pranga u vu shtetasi M.P. 28 vjeç, banues në Shkodër.

Kapja dhe ndalimi i këtij shtetasi u bë për llogari të Drejtorisë Vendore të Policisë Dibër e cila e kishte shpallur në kërkim kombëtar pasi Gjykata e Shkallës Parë Dibër me vendimin datë 15.02.2018 e ka dënuar me 2 vite bu.rg për veprën penale “Mbajtje pa leje dhe prodhim i ar.mëve shpërthyese dhe municionit”.

Ky shtetas ju dorëzua strukturave të D.V.P. Dibër për veprime të mëtejshme.