LONDON, ENGLAND - OCTOBER 14: Antonio Conte, Manager of Chelsea looks dejected after the Premier League match between Crystal Palace and Chelsea at Selhurst Park on October 14, 2017 in London, England. (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Inter i ka kërkuar informacion Real Madridit për situatën e qendërmbrojtësit Nacho Fernandez dhe mbrojtësin Marcelo.

Trajneri i ri Antinio Conte kërkon të blejë mbrojtësin spanjoll për të përforcuar akoma më shumë prapavijën e ekipit të tij për sezonin e ri.

Nacho është një nga lojtarët më të besuar të Zidane, por Los Blancos do t’ia lë atij në dorë nëse do të qëndrojë apo të nisë një aventurë të re jashtë vendlindjes.