Ivan Perisic është lojtari i parë që pritet të zyrtarizojë largimin.

Kroati pritet t’i bashkohet Bayern Munich në formë huazimi, për 5 milionë euro, si dhe me mundësi blerje pas një viti për 20 milion euro.

Pas Perisic, mediat italiane raportojnë se Joao Mario është lojtari që mund t’i largohet kampit ‘Zi kaltër’. Monaco mbetet skuadra e interesuar për shërbimet e portugezit, pasi Wolves dhe Brighton u ‘dogjën’ nga gara, me mbylljen e afatit të merkatos në Angli. Presim të shohim se cfarë do ndodhi ditët në vijim.