Pas deklarates se sotme te Bashes i cili vazhdoi avazin se 30 qershori nuk ishte date zgjedhjesh dhe se duhet te rishihet 13 tetori i Ilir Metes, ka reaguar edhe ministrja e Shtetit per Marredheniet me Parlamentin, njeheresh zedhenesja e qeverise, Elisa Spiropali.

Me ane te nje reagimi ne twitter, Spiropali thekson se Basha duhet ta harroje 30 qershorin bashke me Meten, sepse po iu iken keshtu edhe 2021-shi.

Reagimi i plote:

Lulzim aman ndërro pllakën e gramafonit se s’dëgjohet më as ajo kënga monotone, po veç gërvishtjet e pllakës! Ndërroje atë dreq pllake dhe harroje 30 qershorin bashkë me Baba Xhiken se po të ikën edhe qershori 2021.