Dashi

Ka një ndjenjë në rritje brenda jush që pamja juaj fizike nuk është një pasqyrim i saktë i vetvetes suaj të brendshme. Kushtojini vëmendje kësaj ndjenje. Nëse doni të humbni pak peshë, të fitoni pak peshë ose thjesht të ndryshoni veshjet tuaja, bëni një përpjekje për të filluar transformimin sot.

Demi

Një marrëveshje që keni bërë me dikë shumë kohë më parë po shndërrohet në një premtim që thjesht nuk mund ta mbash sot. Varet nga ju që të bisedoni me këtë person sa më shpejt të jetë e mundur në mënyrë që të përpiqeni të rinegocioni një marrëveshje tjetër për një kompromis të ri.

Binjaket

Ju nuk mund të argëtoheni duke debatuar me dikë nëse nuk e respektoni fillimisht. Sigurisht, ai mund të ketë ide krejt qesharake për mënyrën sesi duhet të drejtohet bota, por kjo nuk e ndryshon faktin se ai ka të drejtë të mendojë si të dojë. Nëse e gjeni veten në një bisedë me dikë që nuk pajtohet me ju në çdo nivel sot, përpiquni të mos merrni personale.

Gaforrja

Ju e dini vlerën tuaj, por sot mund të ndjehet sikur askush tjetër nuk po e bën këtë. Nëse ndiheni të lënë pas dore ose të anashkaluar prej miqve tuaj mbani shënimet tuaja. Ndoshta ka ardhur koha që të largoheni prej tyre dhe të nisni një jetë të re larg pranisë së tyre.

Luani

Mos lejoni që gjithë krijimtaria juaj të shkojë drejt humbjes sot. Dilni dhe filloni të bëni diçka me të gjitha ato ide që keni në kokën tuaj. Bëni një vizitë në një dyqan arti apo muze. Ndërsa jeni aty, diçka mund të ndezë një mendim që ju çon në frymëzimin e vërtetë!

Virgjëresha

Sot do të jetë shumë e lehtë të qëndroni në ritëm me njerëzit përreth jush, gjë që është një gjë shumë e mirë. Secili nga personat me të cilët po punoni është duke marshuar drejt të njëjtit objektiv me ju. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të pasur një rol më të madh në një grup njerëzish.

Peshorja

Gjëja më e mirë që mund të bëni për veten tuaj sot është të jeni aktiv, fizikisht, mendërisht ose emocionalisht. Bëni biseda të ngrohtë. Sot është një ditë e mrekullueshme për të shtyrë kufijtë tuaj dhe për të shkuar në një territor të ri. Do të ndjeheni mjaft mirë!

Akrepi

Ka shumë njerëz të rinj në skenë aktualisht duke ju bërë të ndjeheni sikur njëri prej tyre do të marrë vendin tuaj në një marrëdhënie të dashur, por kjo është vetëm frika juaj! Nëse jeni të stresuar që një mik po kalon kohë me dikë tjetër largojeni këtë mendim. Ju i doni miqtë tuaj dhe duhet t’u besoni atyre.

Shigjetari

Ju mund të ndërmerrni një hap shumë me rrezik tani në jetën tuaj, por para se të realizoni një investim ose të rezervoni një udhëtim tregoni kujdes. Universi dëshiron që ju të shmangni çdo gjë që përfshin shumë rrezik fiskal. Rreziku i vetëm që duhet të hulumtoni është i orientuar emocionalisht.

Bricjapi

Tani po ndodh një përzierje e çmendur brenda rrethit tuaj shoqëror. Njerëzit duket se po ndërrojnë personalitete dhe sillen në disa mënyra të papritura. Të metat papritmas shfaqen dhe njerëzit e besueshëm mungojnë në veprim. Ju duhet të jeni shkëmbi i besueshmërisë në të cilin të gjithë të tjerët mund të mbështeten!

Ujori

Edhe pse udhëtimet në egon e dikujt mund t’ju shqetësojnë tani, nuk mund të bini në lojërat e tyre. Përpjekjet e tyre për t’ju përfshirë në një luftë janë përpjekje për t’ju ulur në nivelin e tyre. Mos e bëj këtë.

Peshqit

Zakonet e vjetra mund të rriten lehtësisht si një palë xhinse të vjetra të zbehura. Ato janë diçka që ju japin rehati edhe pse mund të mos jenë të përshtatshme për çdo rast. Sot, hidhini një sy gjërave që bëni në jetën tuaj pa menduar vërtet për to, dhe pyesni veten nëse ato janë apo jo të nevojshme apo produktive për jetën tuaj tani.