Kantautori i famshëm dhe i talentuar Flori Mumajesi pothuajse gjithmonë qëllon direkt e në shenjë me këngët e tij, të cilat sa hap e mbyll sytë kthehen në hite. Para disa ditësh Flori përmes llogarisë së tij në Instagram zbuloi publikisht dilemat e tij për të hequr dorë nga muzika.

Më pas ai postoi një video, ku njoftoi që nuk do të dorëzohet, pasi mbështetja që merr nga fansat e tij është aq e madhe saqë e bën atë të dashurojë gjithmonë e më shumë muzikën. Ndërkohë, së fundmi duket se Flori po e tregon me vepra, jo vetëm faktin që nuk dorëzohet, por se çdo ditë e më shumë suksesi i tij po shtohet.

Përveçse këngëtar dhe tekstshkrues, Mumajesi ka vendosur që të eksperimentojë me një profesion tjetër, regjinë. Klipin e fundit të këngës së Brunos “Zoti t’më vrasë” e ka projektuar vetë kantautori i njohur, me të cilin ka korrur sukses, pasi kënga është pritur mjaft mirë.