Pas pushimeve apo para pushimeve të gjithë e kanë mendjen tek paratë. Si do jenë xhepat tuaja, a do keni të reja, përmirësime, lajme të mira apo duhet të bëni kujdes?! Po dashuria, fati do jetë me ju këtë jave? Të gjitha këtyre pyetjeve iu kthen përgjigje astrologu Jorgo Pulla me parashikimin javor nga 12 gushti deri më 18 gusht që sjell sot “BalkanWeb”.

DASHI
Të përgjithshmet: Kjo jave fillon me një Hënë të plotë në aksin Luan Ujor do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja. Gjatë gjithë këtij presioni, është mirë që të gjeni kohë për pushim dhe relaksim, sepse nuk do të jetë e lehtë të grindeni me njerëzit që ju rrethojnë. Gjithashtu shikoni fushën e komunikimit sepse nxeheni shpejtë.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri, ditët më të mira do të jenë në 16/8 Mërkuri në një katërkëndësh me Uranin në Dem në shenjën tuaj ndez flakën dhe rrit besimin, kënaqësinë dhe vazhdimësinë e së ardhmes.

Kompromisi mund të mos jetë në fjalorin tuaj, por këto ditë janë të nevojshme për të ruajtur ekuilibrin. Dëgjoni ato që ka për të thënë partneri juaj dhe mos hyni në një pozitë të mbrojtjes nga egoizmi.

Parashikimet profesionale: Në punën tuaj do të ishte më mirë për të planifikuar detyrimet tuaja dhe për të përmbushur detyrat që ju janë caktuar. Ka një shqetësim brenda jush që e tregoni edhe në punën tuaj. Mos lejoni që faktorët e jashtëm të ndikojnë në ju dhe t’ju shpërqendrojnë. Me të njëjtën maturi duhet të përballeni me financat tuaja. Shpenzimet e panevojshme janë shumë dhe ju çojnë në një rrugëdalje.

DEMI
Të përgjithshmet: Kjo javë fillon me një Hënë të plotë në aksin Luan- Ujor do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja. Pra, sigurohuni që të gjeni mënyra për të forcuar veten dhe për të mbajtur qetësinë tuaj aty ku është e nevojshme. Mos hyni në konflikte me njerëzit rreth jush dhe sidomos me ata në mjedisin tuaj të menjëhershëm. E vërteta është se jeni përpjekur shumë kohët e fundit dhe konfuzioni shpirtëror është i qartë.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri, nëse arrini të nënshtroni kundërshtimin që fshihni brenda jush, vendosja planetare ju ndihmon t’i gjeni ato me partnerin tuaj dhe të ndjeni plotësinë emocionale, madje edhe ju që nuk jeni ende në një marrëdhënie.

Parashikimet profesionale: Shumë mirë shkon puna dhe pse pa arsye. Keni bërë mjaft punë dhe e njihni shumë mirë subjektin tuaj. Pengesat vazhdojnë të shfaqen, por nuk duket se ju intereson dhe shumë. Me besimin që keni çdo gjë shkon mirë. Përfitimet financiare që do të vijnë nga puna juaj do t’ju ndihmojnë të balanconi shpenzimet që keni gjatë kësaj periudhe.

BINJAKËT
Të përgjithshmet: Jeni në qendër të interesit dhe me një përgjigje pozitive nga njerëzit përreth jush. Çfarëdo që të bëni, gëzoni pranimin dhe vlerësimin. Gabimet tuaja falen dhe lehtësisht kapërcehen me ndihmën që merrni. Shikoni këtë favor sepse nuk jeni gjithmonë aq me fat!

Parashikimet në dashuri: Kjo javë fillon me një Hënë të plotë në aksin Luan Ujor do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja. Mërkuri formon një katërkëndësh me Uranin nga shenja e Demit që do të thotë se ju frymëzon që t’i afroheni të dashur/ës/it suaj me ndjeshmëri. Ju mund të udhëtoni në vendet që ju pëlqejnë më shume, po dhe jashtë pse jo javë perfekte udhëtimesh dhe të kaloni bukur.

Parashikimet profesionale: Në punë, perspektivat e reja hapen duke pritur që iniciativa juaj të përfitojë prej tyre. Përfitoni nga klima pozitive që ka mbizotëruar dhe ka hedhur terren në mënyrë që gjërat të evoluojnë në avantazhin tuaj. Situata juaj financiare me Hënën e Plotë që ndodh ne aksin Luan dhe Ujor kërkon vëmendjen dhe kufizimin e shpenzimeve tuaja. Vendosni angazhimet tuaja në plan të parë.

GAFORRJA
Të përgjithshmet: E kaluara ndjen praninë e saj dhe jeni gati ta mirëprisni atë në jetën tuaj. Sa do e afërt të jetë ose nëse keni nostalgji, është mirë të mendoni seriozisht për zgjedhjet tuaja. E kaluara mbart pozitivet ashtu edhe negativet. Ka ndryshuar çdo gjë që ju shqetësoi ose gjërat janë njësoj. Mendoni mirë dhe peshoni të dhënat tuaja!

Parashikimet në dashuri: Jeta juaj emocionale është e ndikuar nga psikologjia juaj e përgjithshme, e cila nuk duket se kalon nëpër situata aventureske. Intuita juaj intensifikon dhe ju ndihmon të kuptoni gjërat brenda marrëdhënies që nuk keni qenë në gjendje ta shihni deri më tani.

Parashikimet profesionale: Në profesion ëndrrat fillojnë dalëngadalë të bëhen realitet, pas shumë përpjekjesh dhe kohësh. Sakrificat personale duhet të shpërblehen dhe kjo nuk do të vonohet. Pak vëmendje ndaj bashkëpunimeve duhet të tregoni vetëm, sepse kjo javë fillon me një Hënë të plotë në aksin Luan Ujor do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja. Në financat tuaja shmangni shpenzimet e tepërta është ditë dhe kohë perfekte për të bërë përllogaritje.

LUANI
Të përgjithshmet: Në këtë javë mund të ndihesh mjaft mirë me një Hënë të plotë në aksin Luan Ujor do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja. Kjo javë tregon dhe ju thotë që të jeni më të kujdesshëm, realist dhe të sigurt në lidhje me zgjedhjet tuaja. Emocionet mund t’ju çorientojnë dhe t’ju bëjnë të largoheni nga realiteti. Mbani qëndrimin tuaj të matur dhe mos i ekzagjeroni gjërat. Disa konflikte duhet Merkuri në shenjën tuaj më datë 16/8, një vend që favorizon veçanërisht marrëdhëniet tuaja, veçanërisht në një nivel sentimental. Mundeni të hapeni tek gjysma tjetër dhe bisedoni me të rreth emocioneve dhe mendimeve.

Parashikimet profesionale: Në profesion, nuk do të jetë vonë, pasi planetët duket se janë shumë të favorshëm në këtë fushë. Gjërat po shkojnë mjaft mirë dhe keni bërë shumë përpjekje. Më datë 18/8 futja e Marsit në shenjën e Virgjëreshës kërkon pak vëmendje më tepër përsa i përket financave. Është mirë që të kurseni këtë kohë, sepse nuk do të jetë e vështirë për t’u mashtruar!

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: Kjo javë fillon me një Hënë të plotë në aksin Luan-Ujor, do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja. Hapat janë të ngadalshëm dhe kjo është diçka që ju ndihmon për të ecur të sigurt drejt së ardhmes suaj. Por mos nxitoni, dhe së shpejti do të shihni se gjërat po evoluojnë në një mënyrë që do t’ju kënaqë plotësisht. Pasuria ju favorizon shumë, prandaj mos i hidhni mundësitë që do të jenë unike.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri do mundeni të kaloni në gjendje të shijoni momente të bukura me të dashur/ën/in tuaj si dhe ndonjë njohje apo lidhje që mund të keni nisur këtë periudhë është stabilizuar në jetën tuaj dhe sidomos në fund të javës mund të keni supriza.

Parashikimet profesionale: Në profesion nuk duket se ka shqetësime. Diçka pozitive ne lidhje me punën dhe udhëtimet që duket se është në të mirë dhe mendoni se zhvillimet që dëshironi nuk vijnë. Përqendrohuni dhe përpiquni të gjeni mundësinë për një bisedë private me një person kyç në punën tuaj duke koordinuar përpjekjet tuaja. Në të njëjtën kohë, rregulloni premtimet tuaja financiare, sepse stresi që ju krijon nuk ju lejon të jeni të qetë.

PESHORJA
Të përgjithshmet: Kjo javë fillon me një Hënë të plotë në aksin Luan Ujor do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja, duhet të jeni vigjilentë dhe të besoni instinktet tuaja. Në këtë mënyrë do të shmangni disa pengesa. Logjika do të jetë një aleat i shkëlqyer, prandaj bëni gjithçka që mundet për të vënë rregull në mendje dhe në veprimet tuaja.

Parashikimet në dashuri: Jeta juaj sentimentale është ndikuar në mënyrë të vendosur nga sundimtari juaj, Merkuri, i cili formon një katërkëndësh në datë 16/8 në këtë kohë pak me shume kujdes në çështjet e rëndësishme. Marrëdhënia juaj fiton forcë, ndërkohë shprehni një tendencë të superioritetit dhe vendosjes në gjysmën tjetër.

Parashikimet profesionale: Java fsheh zhvillime interesante për punën tuaj. Duket se gjërat po shkojnë më mirë se më parë dhe ju nëpërmjet përpjekjeve të përbashkëta keni rezultate pozitive. Në financat, ka mundësi për të përmirësuar nëse arrini të zbatoni ndryshimet që mendoni se duhet të bëhen.

AKREPI
Të përgjithshmet: Kjo javë fillon me një Hënë të plotë në aksin Luan-Ujor do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja, sidomos në dashuri ka një shqetësim, pasi ende nuk keni arritur të organizoni të gjitha idetë që keni në mendje. Pritjet, frika dhe ankthi ngatërrohen në mendje dhe ju bëjnë të humbni përkohësisht vetëkontrollin tuaj. Jepini kohë vetes për të menaxhuar.

Parashikimet në dashuri: Këtë javë me kombinimin Merkurit me Plutonin planetin tuaj udhëheqës ju ndihmon dhe ju jep shpresë, ka shumë mundësi që merrni një vendim të rëndësishëm që do ju bëjë të lini pas situata të vjetra rreth rrjedhës së jetës tuaj sentimentale.

Parashikimet profesionale: Në profesion duhet të jeni të qetë sa më mirë që të mundeni dhe nuk i kushtoni rendësi disa pengesave që shfaqen. Vazhdoni pa pushim programin tuaj. Në financat tuaja, keni mundësi që të stabilizoni një herë e mirë ekonominë tuaj nëse keni për të bërë një udhëtim pune apo shpirtëror bëjeni pas datës 15 e tutje nëse e keni mundësinë.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet: Kjo javë fillon me një Hënë të plotë në aksin Luan-Ujor do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja. Kjo javë shënon fillimin e një periudhe interesante. Parakushtet për të bërë planet tuaja dhe t’ja arrini qëllimit tuaj. Në të njëjtën kohë keni mbështetjen e njerëzve tuaj të dashur që arrijnë t’ju mbushin me forcë mendore, por edhe me qetësi.

Mos iu nënshtroni presioneve të jetës së përditshme dhe pengesave. Çdo gjë do të tejkalohet dhe evoluojë siç duhet.

Parashikimet në dashuri: Dielli në Luan realizon një trekëndësh me Jupiterin ju jep mjaft shpresë në realizime dhe përfitime të mëdha në punë dhe në dashuri dhe kjo pikëpamje ju rregullon gjendjen në mënyrën më të mirë.
Nga kjo ditë e tutje mund të kaloni mirë, të buzëqeshni, të hapeni dhe të argëtoheni me gjysmën tjetër.

Parashikimet profesionale: Nëse doni të kapërceni pengesat që ndodhin në punën tuaj këtë javë duhet të qëndroni të fokusuar dhe më të kujdesshëm, veçanërisht afër datës 18/8 ku Marsi do të kalojë në shenjën e Virgjëreshës. Kjo periudhë ju ndihmon shumë sidomos në negociatat tuaja duhet të tregoni besim nëse doni të keni rezultatin ideal. Fitimet tani duket të jenë në rritje. Mund të prisni zhvillime shumë të mira në financat tuaja.

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Mos u zhgënjeni dhe tregoni forcën tuaj në këtë periudhë. Kjo javë fillon me një Hënë të plotë më datë 15/8 në aksin Luan-Ujor. Do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja, por do të arrini të gjeni mënyrën për të ruajtur qetësin tuaj dhe harmoninë. Dini si të luftoni dhe dita e sotme do të provojë aftësinë tuaj. Aleati juaj i rëndësishëm do të jetë personi në rrethin tuaj të afërt, kështu që lejojeni t’ju ndihmojë.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri kjo javë pritet të jetë e qetë. Gjendja juaj është e mirë, por pa u karakterizuar nga periudha të shkurtra. Ju nuk keni nevojë për një ndjenjë të fortë. Ju preferoni aktivitete të qeta me gjysmën tjetër.

Parashikimet profesionale: Në profesion vazhdoni të punoni me një program dhe do përfitoni shumë. Përpjekjet tuaja do të njihen nga eprorët tuaj dhe kjo do t’ju mbushë me kënaqësi morale dhe praktike. Propozime të reja në lidhje me financat tuaja do të kenë zhvillime pozitive për ju.

UJORI
Të përgjithshmet: Ndoshta planet tuaja të shkojnë mirë, por kjo nuk do të thotë që duhet t’i lejoni vetes të ndiheni i humbur. Zhgënjimi juaj është i përkohshëm, duke vënë vetes një qëllim për arritje të reja. Gabimet dhe dështimet duhet t’ju mësojnë, mos ju ndalojnë nga evolucioni. Jepini vetes kohë për të mbledhur pikat e forta dhe së shpejti do të shihni gjërat në një pamje më pozitive.

Parashikimet në dashuri: Ndjeshmërisht, do të keni mundësi të përjetoni momentet e pasionit dhe momenti nga e enjtja e tutje. Me një Hënë të plotë në shenjën tuaj në aksin Luan-Ujor do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja.

Parashikimet profesionale: Në profesion duhet të qëndroni të qetë, pasi kjo do të shmangë keqkuptimet dhe tensionet. Tregoni vetëbesimin dhe vetëkontrollin. Java ju inkurajon që të merreni më shumë me punët e bëra sesa të merrni iniciativa. Fitimet rriten nëse arrini të rrëmbeni mundësitë që do ju vijnë.

PESHQIT
Të përgjithshmet: Kjo javë ju ndihmon për të nxjerrë aftësitë tuaja në sipërfaqe. Me kokëfortësi dhe dinamizëm arrini të sillni gjërat kudo që dëshironi dhe t’ju tregoni njerëzve që ju interesojnë, se çfarë jeni në gjendje të bëni. Disa sugjerime që do ju bëjnë mirë janë të mendoni mirë dhe të mos i mohoni, sepse duket se është në favorin tuaj.

Parashikimet në dashuri: Përdoreni fundin e javës për të ringjallur marrëdhënien tuaj. Kjo javë fillon me një Hënë të plotë nga dita e enjte datë 15/8 në aksin Luan- Ujor ku do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja, ju bën të ndjeshëm, të gjallë dhe ju shtyn në aktet e ngjarjes së dashurisë suaj.
Parashikimet profesionale: Në profesion fati është në anën tuaj dhe kjo pritet t’ju ndihmojë të keni sukses. Nëse keni nevojë të ndikojë një person me idetë tuaja, është mirë ta bëni atë në fund të javës, pasi vendosja planetare ju jep bindjen që ju nevojitet. Në profesion favorizohen hapje të reja, pasi do të jeni në gjendje të përmirësoni financat tuaja.