Ndërsa Kejsi shijon jetën dhe mundohet të humbasë mendjen me shopping në dyqanet e shtrenjta, hipur mbi makina luksoze, Stresi e shfaq hapur mërzitjen në mungesë të saj.

Postimi i Kejsit në rrjete sociale.
Përveç këngëve dedikuese që nuk mungojnë çdo ditë, me përmbajtje romantike Stresi poston dhe video ku duket i mërzitur duke pirë cigare. Kësaj radhe ndërsa Kejsi argëtohej në Kanada, Stresi me një video nga makina bën sharjen që duket si pa lidhje: Hey u ktheva në qytet, o inatçinj.. E di se jua q*j listën e dasmës të gjithëve”.

Ndërkohë nuk ka munguar as dedikimi përmes këngës së Ledri Vulës “Mem”: Ma e mira, m-m-m-ma e mira je. Ma e mira, m-m-m-ma e mira je. Hey yo engjell, pse po m’shtyn me bo keq?Pse po m’shtyn mu bo dreq, huh? Together ëe match, tjeret kur na shohin lujn mendsh (Huh).

Kejsi dhe Stresi i dhanë fund lidhjes së tyre pas një periudhe disa vjeçare që ishte zyrtarizuar edhe në fejesë, ku e fejuara me krenari mbante mbiemrin Lushaj.