Portalet prane opozites ne kete fundgushti po prodhojne masivisht fake news per sa kohe Basha e Kryemadhi nuk po prodhojne dot kauza.

Nje i tile ka qarkulluar edhe sot ne portalet e opozites, te cilet kane marre nje foto ne google duke raportuar se personi ne foto eshte Nuri Belba, kryebashkiaku i Perrenjasit.

Thelbi i lajmit qe portalet prane PD dhe LSI transmetonin ishte se Belba kishte dale jashte vendit per te pushuar (ne Greqi) duke shkelur keshtu paktin me Ramen.

Por si qendron e verteta?

Vete Belba me ane te nje reagimi ne facebook hedh poshte keto aludime duke theksuar se personi ne foto nuk eshte ai dhe se ai nuk ka qene me pushime jashte vendit.

Me tej ai thekson se kjo foto qarkullon prej tre vitesh nëpër kazanet e paguara nga Ish-kryetarja që ka kuptuar që loja e piset e saj ka mbaruar edhe i ngel vec të njollos figurën time, me imagjinatën e vobëkt skenari i së cilës vjen nga sikleti i perballjes me drejtesinë.

Reagimi i plote:

Kur humbet udhën e arsyes edhe mundësinë për të vijuar me abuzimet ,s’të ngel gjë tjetêr veçse të kapesh pas sajesave .

Është për të ardhur keq që gazetari grek i përdorur nga ish-kryetarja është ne të njejtin standart me ish gazetaren që eshte paguar për kater vite më kot .

Une kam pushuar në bregdetin tonë edhe jo në plazhin grek ashtu siç aludojne nëpër portale , kjo është lehtesisht e vertetueshme, por edhe fotoja e publikuar nuk eshte e imja sepse kjo foto qarkullon prej tre vitesh nëpër kazanet e paguara nga Ish-kryetarja që ka kuptuar që loja e piset e saj ka mbaruar edhe i ngel vec të njollos figurën time, me imagjinatën e vobëkt skenari i së cilës vjen nga sikleti i perballjes me drejtesinë.

Koha per mua është shume e vyer edhe jam i vendosur ta perdor per t’iu sherbyer banoreve, por ne asnje moment nuk do anashkaloj kurresesi pa i vene para drejtesise gazetarin grek edhe “kolegen ”e tij Mirandën e cila nuk do te ketë vetëm kallzimin penal për shpifje por edhe per çdo abuzim dhe vjedhje qe ka bere gjate 4 viteve qeverisje ne Prrenjas .