Mbi vendin tonë sot do të mbizotërojë një mot i kthjellët, por vranësira dhe reshje shiu nuk parashikohet që të ketë. Orët e para të ditës do të jenë më të ftohta.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë, në bregdet: 4-15 °C, në vendet e ulëta 1-15 °C dhe në vendet malore -2 deri në 7 °C. Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në det dallgëzim do të jetë 3 ballë.