I gjithe shteti eshte ne kembe per t’i ardhur ne ndihme qytetareve qe u preken nga termeti i forte i ores 4 te mengjesit te sotem.

MM thote se ne Thumane (nje nga dy zonat me te prekura nga termeti pas Durresit) sapo eshte shpetuar  edhe nje banor nga rrenojat duke e cuar ne total 20 persona ne kete zone dhe 28 ne total.

Teksa vijojne perpjekjet pa ndalim per te shpetuar kedo qe gjendet ende nen rrenoja(28 deri tani), FA kane filluar te ndertojne hapesirat strehuese.