Ditën e sotme është ndarë nga jeta parodisti nga Vlora, Muhamet Lika. Aktori i madh i humorit u nda nga jeta në moshën 65-vjeçare.

Ai vuante prej kohësh nga sëmundja e zemrës, ndërsa ishte për kurim në Itali.

Muhamet Lika numëron qindra role në skenën e humorit me një aktivitet 41-vjeçar.

Ai mban shumë tituj dhe çmime ndërsa së fundmi është vleresuar nga Presidenti i Republikës me titullin “Mjeshtër i Madh”.

Lika ishte baba i dy fëmijëve. Ndarja nga jeta e Muhamet Likës është një humbje e madhe për artin dhe kulturën.