Lëkundje tërmeti në jug të Shqipërisë me magnitudë 5.4. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në Vlorë, Fier dhe zonat përreth.

Epiqendra ka qenë në Greqi, por lëkundje të forta ka patur edhe në Korçë…/Lexo.al