Finalja e vogël e Ligës së Kombeve e vlefshme për vendin e 3 dhe të 4 mes Zvicrës dhe Anglisë ka përfunduar me fitoren e ‘Tre Luanëve’. Skuadra e drejtuar nga Sauthgate arriti të triumfonte me penallti pas një ndeshje e cila dukej se do të zgjaste përgjithmonë.

Skuadra kombëtare e Anglisë e nisi sfidën duke rrezikuar jo pak portën e helevetëve, por ekipi i Petkovic tregoi karakter në fushë duke iu përgjigjur në të njëjtën mënyrë, pavarësisht se deri në përfundimin e 90 minutave portat mbetën të paprekura.

Në 30 minutat e kohës shtesë skuadrat u përpoqën më së shumti për të mbrojtur se sa për të shënuar, duke shkuar drejt 11-metërshave. Te penalltitë më të saktë u treguan anglezët të cilët fituan 6-5, me Drmic që gaboi në fund për Zvicrën.