Jonida Maliqi dhe Bora Zemani janë vëmë në qendër të mediave për shkak të historive të tyre të dashurisë. Vajzat thuhet se janë kunata, pasi të dyja përfliten për histori të mundshme dashurie me vëllezërit Veshaj.

Jonida dhe Romeo e pranuan lidhjen e tyre në puntatën e parë të emisionit “3-shat”, nëpërmjet një puthjeje të papritur. Ndërsa Bora dhe Donaldi ende nuk kanë konfirmuar aludimet. Ata shpesh shihen në prani të njëri-tjetrit dhe herë pas here ngacmohen me batuta. Megjithatë pavarësisht se ende nuk kanë bërë diçka zyrtare, Bora dhe Jonida kanë një marrëdhënie për t’u marrë shembull.

Së fundmi “InTv” ka vënë re se vajzat kanë nisur të shkëmbejnë rrobat me njëra-tjetrën dhe kjo u zbulua tek sandalet që mbante të veshura Bora Zemani në emisionin e saj. Bëhet fjalë për një palë sandale jeshile, të cilat Jonida i ka veshur më herët kur ishte e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin”.