Christian Eriksen ka pranuar se dëshiron të largohet nga Tottenham.

Ylli danez ka folur për gazetën Ekstrabladet ku ka rrëfyer planet e tij për të ardhmen. Mesfushori i Tottenham ndër të tjera e ka përmendur opsionin e preferuar, kalimin te Real Madrid.

“Kam respektin më të egër dhe më të thellë për gjithçka që ka ndodhur në Tottenham. Por, nuk mund të fshehë dëshirën për të provuar diçka të re në karrierë. Shpresoj se do të kem mirëkuptim me skuadrën gjatë verës.

Kjo varet nga presidenti Levy. Kam dëgjuar për interesimin e Real Madridit. Nëse kjo është serioze ata duhet të kontaktojnë Tottenhamin ndërsa përgjigja ima do të jetë pozitive” ka thënë Eriksen.