Kete te marte, date 13 gusht, sipas Meri Shehut edhe planetet jane me te ndritshem.

Sot takohet Dielli ne Luan me Afrdita ne Luan
Dite me shkelqim dhe me bukuri
Do jemi te lidhur me cdo gje te bukur dhe harmonike

Njerez te vecante do vijne prane nesh dhe do ndjehen mire dhe do joshen nga prezenca jone
Do kujdesemi per paraqitjen dhe prezencen tone duke zgjedhur me te bukuren dhe te ndritshmen
Dashuria dhe Erroisi do marrin pozicion te rendesishem

Dashi
Perpiquni te gjeni dashurine duke lene pas dore ato marr.edhenie apo partnere qe ju kane nxjerre nga naytra juaj flertuese apo ju kane mbyllur ne shtepi

Demi
Do takoni nje person shume joshes ne nje ambjent te njohur apo familjar per ju dhe do nisni nje histori dashurie apo veprimtarie qe ka ne thelb te bukuren artin apo gatimin

Binjaket
Do keni shansin te beni nje udhetim romantik ose te bleni nje makine te bukur ose ti beni dhurtate dikujt qe e doni shume nje nate spektakolare

Gaforrja
Parate jane per tu shijuar jo per ti numeruar Sot mund te gjeni dike qe do ju josh te shpenzoni me kenaqesi edhe kacidhen e fundit

Luani
Mund te fitoni fame emer dhe dashuri me prezencen qendrimin dhe levizjet e duhura sidomos ne se keni nje rivalitet apo kundershtar qe ka kohe qe ju pengon

Virgjeresha
Mos jetoni ne erresire gjera qe duhet ti perjetoni ne drite Asgje qe e mbani te fshehur dhe eshte e bukur ne jeten tuaj nuk duhet ta keni frike ta deklaroni perndryshe do humbni edhe trenin e fundit

Peshorja
Nje takim sensasional ne nje rreth te njohurish do ju beje qendren e bisedimebve Nese merreni me art modeling apo aredime do keni nje sukses te papare dhe nje propozim err.oitk duke i marre nje rivales tuaj pushtetin dhe partnerin

Akrepi
Mos kini frike te shkelqeni Si krijesa te ndrojtura ndaj zhurrmes dhe drites do donit te strukeshit diku por sot dita eshte e gjitha e juaja Mos kini keqardhje per asken qe ju ka lenduar

Shigjetari

Do merrni nje konfirmim nga nje person apo bashkepuntor qe jeton large Nuk perjashtohet nje lidhje err.otike qe ju con ne martese me dike te famshem

Bricjapi
Nuk do i merritoni dhuratat e dites nese nuk do vleresoni nje pasion qe pertej parave dhe interesave ju zbukuron diten Do kaloni nje nate romantike te fshehete

Ujori
Nje propozim shume i bukur ju vjen ne jeten personale dhe vendosni te qendroni perfundimisht me nje partner qe ju jep sot gezim harmoni dhe dicka te bukur ne jeten tuaj

Peshiqt
Do keni nje vleresim ekonomik ne punen tuaj dhe kjo do ju kenaq Po keshtu do flertoni me nje epror apo njeri te rendesishem dhe kjo do ju joshi se tepermi keto dite