Juventus po ndërton skuadrën e sezonit të ardhshëm.

Shumica e skuadrës është e konstruktuar dhe kanë mbetur edhe disa përforcime për ta kompletuar 11-shen e dëshiruar nga Maurizio Sarri.

Siç raportojnë mediat italiane në Torino pritet të arrijnë edhe dy përforcime.

Përforcimi i parë do të jetë ish lojtari i Juventusit, Dani Alves. Braziliani është lojtarë i lirë, ndërsa fanellën e Juventusit e ka veshur gjatë sezonit 2016/17.

Përforcimi i dytë dhe më i bujshëm pritet të jetë Christian Eriksen. Plani i Paraticit është që ta shesë Matuidin dhe ta lirojë Khediran. Kështu do të krijohet hapësirë për transferimin e Eriksen i cili do t’i kushtojë bardhezinjve plot 70 milionë euro.