Këtë vit në tapetin e kuq në Kanë kanë parakaluar shumë VIP-a shqiptarë duke nisur nga Elvana Gjata dhe Ermal Mamaqi, Armina Mevlani, Aurela Hoxha e Heidi Lushtaku. Kjo e fundit po tërheq shumë vëmendjen me fotot që po poston nga eventet atje e veshur gjithnjë shumë elegante.

Mirëpo me foton e fundit Heidi i ka habitur të gjithë duke bërë një veprim që askush nuk ka guxuar ta bëjë më parë. Modelja ka nxjerrë gishtin emesit mirëpo nuk dihet se kujt ja drejtonte dhe as vetë ajo nuk e ka bërë të ditur. Gjatë premierës së filmave në Kanë, Heidi është takuar me shumë VIP-a të njohur si Selena Gomez apo Victoria Silvstedt.