Prej disa javësh është përhapur me shpejtësi lajmi se moderatorja bukuroshe dhe e shumë komentuar për lidhjen me Gjikon, Elita Rudi është në pritje të ëmbël. Pas lajmit për shtatzëninë që pushtoi portalet, Elita e mohoi duke shkruar në një postim: “Gjithçka që dëgjoj është bla bla bla”.

Mirëpo në një foto të postuar ditën e sotme, moderatores i duket barku i fryrë e kjo nuk ka mbetur pa u komentuar. Vetë Elita nuk u ka kthyer përgjigje as fansave që e pyesin.

Ndërkohë kujtojmë që ajo dhe Gjiko do t’i japin fund beqarisë më 23 gusht, lajm i cili u zbulua nga mediat pasi çifti është shumë diskret këtë periudhë.