Moti do të jetë i paqëndrueshëm me vranësira të mesatare dhe reshje shiu të karakterit lokal në formën e stuhive. Nuk do të mungojnë dhe kthjellimet. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të mbeten pa ndryshime. Temperaturat min dhe max: Zonat malore 11/21°  Zonat e ulëta 16/26°C Zonat bregdetare 16/25°C.