Ndryshime radikale duket se do të ndodhi në Tv Klan. Një pjesë e zërave që kanë përfolur në lidhje më këtë ccështje, duket se janë konkretizuar, ndërkohë që ka edhe shumë të reja të tjera, të cilat janë mësuar nga burime të sigurta pranë protagonistëve.

Si fillim është tashmë e sigurtë, që Ermal Mamaqi nuk do të drejtojë më emisionin e tij “Xing Me Ermalin” në TV Klan, pasi do të kargohet nga ky televizion, shkruajnë mediat.

Ndërkohë që ndryshime të forta pritet të ndohin edhe me spektaklin tjetër të njohur të humorit në këtë ekran, “Dublex”.

Sikurse është mësuar, do të ndryshojë komplet formati dhe spektakli do të ketë një tjetër emër, jo më “Dublex”.

Ndërkohë që do të ketë ndryshme edhe në drejtimin e saj, pasi një nga moderatorët kryesorë do jetë aktori i njohur i humorit Julian Deda. Por ai nuk do të drejtojë i vetëm, pasi përkrah Julit, në rolin bashkëderatores do të jetë bukuroshja shumë e pëlqyr shqiptare, Marina Vjollca.

Për Marinin ky është një rikthim në Tv Klan, pasi një sezoni pushim. Ju kujtojmë që në fillim në sezonin parafundit Marina ka drejtuar emisionin “C’est la Vie”.

Po ashtu po ndërrohet edhe skena e këtij spektakli të ri, i cili është duket se do të rikthehet me një fytyrë komplet të re.