Ky muaj ka qene me luhatje te vazhdueshme dhe ende nuk i kemi shijuar tamam detin dhe diellin.

Por duket se tashme moti do te marre nje kthese ne favor te gjithë atyre qe kane ne plan te shkojnë me pushime

Sipas Meteoalb, fundjava parashikohet e kthjellet dhe e nxehte, ne bregdet dhe zonat e uleta; Ndersa oret e pasdites sot dhe neser, sjellin rrebeshe afatshkurta shiu ne zonat malore. Temperaturat e ajrit do te rriten ndjeshem te dielen deri ne 37 grade C. Rritje te tyre pritet edhe nga java tjeter.